Xbox'a Riot hesabını bağlamaya çalışırken ''Xbox hesabına ihtiyacın var'' uyarısı

HataKodu

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, bu aralar Xbox Game Pass'ime Riot hesabımı bağlayıp oradaki ödülleri almak istiyordum ama bağlamak isteyince aşağıdaki sorunla karşılaşıyorum. Bir Xbox hesabı oluşturmamı istiyor ama benim zaten Xbox hesabım var. Bu sefer oradaki linkten Xbox adresine gidip orada oturum açmaya çalıştığımda oturum açılıyor gibi görünüyor bir hata vermiyor ama site yüklenirken oturum açılmamış gibi görünüyor. Çok garip bir şey defalarca denedim ama olmadı. Geçen haftada denedim yine açılmadı. Bu sorun sadece xbox.com a özel çünkü www.microsoft.com da ve Support.xbox.com da bu sorun yok. Çok garip anlayamıyorum.

Ekran görüntüsü 2023-05-24 174554.png

Web üzerinden değil de Windows üzerinden Xbox yükleyip Game Pass olan üyeliğiniz ile giriş yapıp uygulama üzerinden Riot hesabınızı bağlamayı deneyin.

Web üzerinden değil de Windows üzerinden Xbox yükleyip Game Pass olan üyeliğiniz ile giriş yapıp uygulama üzerinden Riot hesabınızı bağlamayı deneyin.
Uygulama üzerinden girişde bir sorun yok ama riot hesabı bağlaması sadece linkten yapılıyormuş. Seçenekler bu.x
Ekran görüntüsü 2023-05-24 180809.png

Peki görselde dediği gibi xbox.com adresine aynı Microsoft hesabı ile giriş yapıp ayarları falan kurcalayıp herhangi bir tamamlanmamış profil var mı diye göz attınız mı acaba? Xbox.com a girerken oturum açıyormuş gibi gösterip oturum açmıyor ise CTRL+F5 ile yenileyip tekrar deneyin olmazsa farklı bir uygulama üzerinden giriş yapmayı deneyin eğer o da olmuyorsa farklı bir bilgisayardan denemenizde fayda var. Bu sorunu yaşayan birileri vardı ancak nasıl çözdüler inanın bilmiyorum.

Peki görselde dediği gibi xbox.com adresine aynı Microsoft hesabı ile giriş yapıp ayarları falan kurcalayıp herhangi bir tamamlanmamış profil var mı diye göz attınız mı acaba? Xbox.com a girerken oturum açıyormuş gibi gösterip oturum açmıyor ise CTRL+F5 ile yenileyip tekrar deneyin olmazsa farklı bir uygulama üzerinden giriş yapmayı deneyin eğer o da olmuyorsa farklı bir bilgisayardan denemenizde fayda var. Bu sorunu yaşayan birileri vardı ancak nasıl çözdüler inanın bilmiyorum.
Bilgim dahilinde herhangi bir tanımlanmamış profil yok. Bir yanda microsoft destek le de iletişimdeyim ve onlar da farklı tarayıca deneyin falan dedi ama sorunumu çözmedi.

Sorun hala devam ediyorsa ya da aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için. Xbox uygulamasından LoL'ü başlatın Riot Client'de Xbox bağlama işlemi devam edecek.

Geri
Yukarı