Xbox'dan alınan oyun PC de açılır mı?

Zyix01

Centipat
Daha fazla  
Xbox Series S alacakken ani bir kararla PC almaya karar verdim ve Xbox almayı düşündüğüm için RDR2'yi indirimde satın almıştım kütüphanede duruyor. PC'ye Xbox uygulamasını indirip oynayabilir miyim?

Xbox store'da oyunların PC sürümleri ile konsol sürümleri ayrı oluyor. Bazen fiyatları bile farklı oluyor bknz. Minecraft, bknz. GTA 5. Olacağını zannetmiyorum iade edebilirsiniz.

Aşağıdaki cevaba göre Play Anywhere özelliğine sahip olması gerekiyor ki benim bildiğim kadarıyla Rdr 2 oyununda Xbox bu özelliği vermiyor.

"Evet. Sahip olduğunuz bir Xbox Play Anywhere oyununa ait satın aldığınız veya kazandığınız indirilebilir içerikler hem Xbox hem de Windows 10 bilgisayarda oynanabilir. Bu içeriklere oyun eklentileri, Season Pass'ler, tüketilebilir eşyalar ve kilidi açılan oyun içi içerikler dahildir." Xbox sitesinden alıntı.

Oyunda Xbox Anywhere özelliği olması lazım. RDR2 şu an ne durumda bilmiyorum. Akşam eve geçtiğimde sizin için bizzat denerim.

Aşağıdaki cevaba göre Play Anywhere özelliğine sahip olması gerekiyor ki benim bildiğim kadarıyla Rdr 2 oyununda Xbox bu özelliği vermiyor.

"Evet. Sahip olduğunuz bir Xbox Play Anywhere oyununa ait satın aldığınız veya kazandığınız indirilebilir içerikler hem Xbox hem de Windows 10 bilgisayarda oynanabilir. Bu içeriklere oyun eklentileri, Season Pass'ler, tüketilebilir eşyalar ve kilidi açılan oyun içi içerikler dahildir." Xbox sitesinden alıntı.
Doğru unutmuşum bunu. Fakat o özellik olsa dediğim gibi 2 ayrı seçimi olmaz. Mesela 2 tane GTA 5 çıkıyor fiyatları birbirinden farklı. Bu tarz bir şey varsa sanıyorum bu özellik yoktur.

Doğru unutmuşum bunu. Fakat o özellik olsa dediğim gibi 2 ayrı seçimi olmaz. Mesela 2 tane GTA 5 çıkıyor fiyatları birbirinden farklı. Bu tarz bir şey varsa sanıyorum bu özellik yoktur.
Araştırdığım kadarıyla yokmuş çoğunlukla Microsoft studiosa ait oyunlarda oluyormuş.

Araştırdığım kadarıyla yokmuş çoğunlukla Microsoft studiosa ait oyunlarda oluyormuş.
Bende öyle tahmin etmiştim. Çoğunlukla Forza, Halo, State of Decay gibi kendi Exclusive oyunları için bu özelliği aktif ediyor.

Geri
Yukarı