Xcode için macOS sanal makine olur mu?

Darkrose

Kilopat
VMware ile bugün itibarıyla kurulumu gerçekleştirmiş bulunuyorum. Bir tek, login ekranındayken(sistem Boot ettiğinde) 2-3 dakika boyunca klavye ve mouse yanıt vermiyor. Sonrasında ise sorunsuz çalışıyor.

Merhaba, bende Xcode için sanal makine ile kurmak istiyorum da verimli oluyor mu? Kasma sorunu vs var mı?

Merhaba, bende Xcode için sanal makine ile kurmak istiyorum da verimli oluyor mu? Kasma sorunu vs var mı?
Ben mac kullanıyorum xcode hoş vs ama ben size flutter öneririm hem arkadaşlarınızla beraber rahatça kullanırsınız hem de cross platform vscden de yazılabiliyor. Ben MacBook'a Win kurdum bir oyuna bakmak için ama uğraştırıyor geçiş vs ve baya yer kaplıyor 15gb işletim sistemi ve dosyalar alıyor 10-15 gb oyun yer kalmıyor bir de güncellemeler için 15-20 gb yer lazım tabii ki xcode 15-20 gb yani yeriniz yoksa deneyin isterseniz ama flutter kullanmanızı öneririm

Visual Studio Community, Flutter ve Xamarin ile yapabilirsiniz. Xcode'a gerek yok. VM üzerinde macOS o kadar da verimli çalışmayabilir. Linux ve Windows daha performanslı çalışacaktır VM üzerinde.

Visual Studio Community, Flutter ve Xamarin ile yapabilirsiniz. Xcode'a gerek yok. VM üzerinde macOS o kadar da verimli çalışmayabilir. Linux ve Windows daha performanslı çalışacaktır VM üzerinde.

Bende Native Linux var Winzortu emule ediyorum fisek gibi calistiriyor QEMU. Sanal makinede Host olarak Linux ve QEMU tek gecerim.

Ubuntu ve Ubuntumsu dağıtımlar için:

Kod:
sudo apt-get install qemu-kvm libvirt-daemon-system libvirt-clients bridge-utils virt-manager
sudo adduser $USER libvirt
sudo adduser $USER kvm
sudo adduser $USER libvirt-qemu

Kodları sırasıyla terminale yazın. $USER olduğu gibi yani kendi kullanıcı adınızı yazmayacaksınız.

Son komuttan sonra reboot yazın yeniden başlasın.

Uygulama Menüsüne, Sanal Makine adında grafik arayüz eklenir. Gerisi VMware gibi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı