xDSL numarası nasıl öğrenilir?

Anna Karenina

Hectopat
Yer
Kırşehir Merkez
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
🖥️ PC: İntel Core İ7 3770 | GT 415 | HD 4000 | 16 GB RAM DDR3 1333Mhz | Quadro H61 Anakart | 300W PSU ATX | Samsung 870 EVO 250 GB SSD | Kioxia Exceria Sata SSD 480GB | Fury 128GB SSD | Toshiba MQ0ABD038 320GB HDD | Windows 10 Pro AtlasOS

Keyboard: Piranha 2345 | Mouse: Corsair Katar PRO | Headset: P47 Wireless | Monitor: Samsung SyncMaster 940BW 75 Hz | | Phone: Sony Experia M5 | Huawei P7 Lite 2017 | Laptop Asus VivoBook S14 | HP G255 i3 5005
Meslek
Oto yedek parça sanayi
İyi sosyaller TurkNet başvuru yaparken evinizde internet hizmeti var mı? Diye sordu evet dedim ve bana mevcut operatörünüzün hizmet numarasını sordu nereden bulabilirim?

Mevcut operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayıp devre numaramı öğrenmek istiyorum dediğinizde bu bilgiyi sizinle paylaşırlar. Başka türlü öğrenme şansınız bulunmuyor.

Mevcut operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayıp devre numaramı öğrenmek istiyorum dediğinizde bu bilgiyi sizinle paylaşırlar. Başka türlü öğrenme şansınız bulunmuyor.

Anladım peki TurkNet mevcut internetim yok diyerek başvuru yaparsak olur mu?

Anladım peki TurkNet mevcut internetim yok diyerek başvuru yaparsak olur mu?
Bu şekilde başvuru yaparsanız size altyapı sağlayıcısı yeni port atamak durumunda kalır. Bölgenizde port sorunu varsa sıraya alırlar ve internet bağlantısını haftalar belkide aylarca beklersiniz. Tabi diğer bir sorun dairenize 2. bir hat geliyor mu orası da var. Sağlayıcı değiştirmenin en kolay yolu churn işlemi yapmanız. Bunun içinde devre numarasını bilmeniz yeterli.

Bu şekilde başvuru yaparsanız size altyapı sağlayıcısı yeni port atamak durumunda kalır. Bölgenizde port sorunu varsa sıraya alırlar ve internet bağlantısını haftalar belki de aylarca beklersiniz. Tabii diğer bir sorun dairenize 2. bir hat geliyor mu orası da var. Sağlayıcı değiştirmenin en kolay yolu churn işlemi yapmanız. Bunun içinde devre numarasını bilmeniz yeterli.

Bölgemde çok şükür port sorunu yok 2. bir hat derken pek anlamadım sadece sabit ev telefonu var ve evimde toplam 3 port girişi var churn işlemini araştırıp yapacağım.

Bölgemde çok şükür port sorunu yok 2. bir hat derken pek anlamadım sadece sabit ev telefonu var ve evimde toplam 3 port girişi var churn işlemini araştırıp yapacağım.
Churn işlemi en kolay. Hem kurulum ücreti vermezsiniz. Hem eve birilerinin gelip internet bağlamasını beklemezsiniz. Churn işleminde size bir kullanıcı adı ve şifre verilir. Mevcut modeme bu bilgileri eklemeniz yeterli.

2. bir hat derken evinize 2. telefon hattının bağlanmasından bahsediyorum. Buda hem kurulum ve aktivasyon masrafı hemde zaman kaybı demek.

Churn işlemi en kolay. Hem kurulum ücreti vermezsiniz. Hem eve birilerinin gelip internet bağlamasını beklemezsiniz. Churn işleminde size bir kullanıcı adı ve şifre verilir. Mevcut modeme bu bilgileri eklemeniz yeterli.

2. bir hat derken evinize 2. telefon hattının bağlanmasından bahsediyorum. Bu da hem kurulum ve aktivasyon masrafı hem de zaman kaybı demek.

Churn işlemini sahip olduğum ISS'ye mi bildiriyoruz yoksa alacağım ISS mi? Ve nasıl yapacağım pek internetle alakam olmadığı için bilmiyorum kusura bakmayın bu churn işlemini detaylı olarak anlatabilir misiniz?

Churn işlemini sahip olduğum ISS'ye mi bildiriyoruz yoksa alacağım ISS mi? Ve nasıl yapacağım pek internetle alakam olmadığı için bilmiyorum kusura bakmayın bu churn işlemini detaylı olarak anlatabilir misiniz?
Tek yapmanız gereken mevcut internetin müşteri hizmetlerini arayıp devre numaranızı öğrenmek. daha sonra geçmek istediğiniz firmayı arayıp hizmet almak istediğinizi ve mevcut olarak başka firmadan hizmet aldığınızı söylemek. Sizden devre numarası isteyecekler. Sizin adınızı geçiş işlemi başlatacaklar. Sizden kimlik fotokopisi ve ıslak imzalı sözleşme isteyebilirler.(sözleşmeyi kendileri size sunuyorlar) Bu işlemlerin tamamına churn deniyor. Terim farklı gelip kafanızı karıştırmasın. Sadece geçiş işlemi yapıyorsunuz.

Tek yapmanız gereken mevcut internetin müşteri hizmetlerini arayıp devre numaranızı öğrenmek. Daha sonra geçmek istediğiniz firmayı arayıp hizmet almak istediğinizi ve mevcut olarak başka firmadan hizmet aldığınızı söylemek. Sizden devre numarası isteyecekler. Sizin adınızı geçiş işlemi başlatacaklar. Sizden kimlik fotokopisi ve ıslak imzalı sözleşme isteyebilirler.(sözleşmeyi kendileri size sunuyorlar) bu işlemlerin tamamına churn deniyor. Terim farklı gelip kafanızı karıştırmasın. Sadece geçiş işlemi yapıyorsunuz.

Teşekkürler hocam sağlıklı kalın.

Geri
Yukarı