Xeon 3440 sistem toplama

Bütçe
1200

aLMost

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkesin bayramını kutluyorum.

1000-1200 TL bütçe ile bir sistem toplamak istiyorum. Malum dolar kuru ve mining piyasasının etkisiyle fiyatlar çok uçuk. Bende orta halli oyun oynayabileceğim ve işimi görecek bir sistem araştırmasına girdim. Xeon 3440 işlemcili bir sistem toplamayı düşünüyorum. Elimde GTX750 Ti ekran kartım mevcut. Overclock konusunda bilgisi olan dostlarımın önerilerine ihtiyacım var. İleride sıkıntısız ve stabil OC lu kullanabileceğim bileşenleri önerebilir misiniz?

İhtiyacım olanlar: İşlemci, anakart, RAM, soğutucu, PSU.

Bence başka bir işlemci al başka bir soketten. Bende senin gibi düşünüp aldım ama OC yapılan anakartların fiyatları aşırı uçuk fiyatlardaydı eskiden bile ben bakarken. Şu an 1150 soket olan i3-4170 kullanıyorum istersem daha iyisini de alabiliyorum anakartım da yeni olduğu için. Hem 1156 soket anakartların BIOS`ları yok sanırım bulamıyorsun artık güncellemek istersen yanlış bilmiyorsam. Neredeyse aynı fiyattalar anakartlarda bu arada yeni anakartlar ile eski anakartların fiyatı. Yeni anakartı alıp daha iyi bir işlemci alabilirsin bence.
Şu an baktım 300 TL`ye yeni anakart var mesela 1150 sokette bile. İşlemciyi de yanına alıp kullanabilirsin ama 1156 sokette aynı ya da daha pahalı almak istiyorsan ve kesin değil bozuk olup olmadıkları eski anakartlar olduğu için.

Son düzenleme:
Öncelikle tavsiyen için teşekkür ederim. yeni nesil işlemcilerin fiyatları çok uçuk 3440 150 tl gibi komik bir rakama alabiliyorsun ve işlemci günümüzdeki 1000-2000 bandındaki işlemciler ile aynı performansı veriyor , rtx ekran kartı besleyenini bile gördüm Araştırmalarım sonucunda eğer güzel bir overclok yapabilirsem gayet stabilde yürüyor tabi daha önce hiç overclok yapmadım o yüzden tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…