Xeon E3 1220 V3 alınır mı?

Daha fazla  
Arkadaşlar şimdi benim anakartıma uyan 2 işlemci var bulduğum bir tanesi i5 4460 diğeride sunucu RAM'i Xeon E3 1220 V3 anakartıma uyuyor ve performans olarak hemen hemen aynılar. Xeon 300 TL i5 olanda 400 TL sizce hangisini alayım? Ucuza Xeon buldum bence bunu alayım siz ne düşünüyorsunuz?
B85M-G anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar şimdi benim anakartıma uyan 2 işlemci var bulduğum bir tanesi i5 4460 diğeride sunucu RAM'i Xeon E3 1220 V3 anakartıma uyuyor ve performans olarak hemen hemen aynılar. Xeon 300 TL i5 olanda 400 TL sizce hangisini alayım? Ucuza Xeon buldum bence bunu alayım siz ne düşünüyorsunuz?
B85M-G anakart.
Xeon işlemciler genellikle ucuza satılıyor ve iyileri nadir bulunuyor. Çoğunlukla sunucu sistemlerinde kullanıldığını gördüm ben de zamanında yükseltmeyi xeon ile yapmak istiyordum. Xeon işlemciyi her anakart desteklemez buna dikkat edin. Isınma gibi faktörler belki diğer işlemcilere göre farklılıkta gösterebilir fakat alınabileceğini düşünüyorum. Kafanıza bunlar yatıyorsa ve uyuyorsa alın derim

Bu arada şimdi fark ettim. Bu işlemci benim almak istediğim işlemciymiş. İ7 3770 yerine bu çok uygun gelmişti fakat anakart bulamamıştım. O fiyatları düşününce bu mantıklı geliyor. Bir de eklemek istiyorum bu işlemciler dediğim gibi sunucularda kullanıldığı için zamanla yıpranabiliyor. Alacağınız kişiden testler isteyin.

Xeon işlemciler genellikle ucuza satılıyor ve iyileri nadir bulunuyor. Çoğunlukla sunucu sistemlerinde kullanıldığını gördüm ben de zamanında yükseltmeyi Xeon ile yapmak istiyordum. Xeon işlemciyi her anakart desteklemez buna dikkat edin. Isınma gibi faktörler belki diğer işlemcilere göre farklılıkta gösterebilir fakat alınabileceğini düşünüyorum. Kafanıza bunlar yatıyorsa ve uyuyorsa alın derim.

Bu arada şimdi fark ettim. Bu işlemci benim almak istediğim işlemciymiş. i7 3770 yerine bu çok uygun gelmişti fakat anakart bulamamıştım. O fiyatları düşününce bu mantıklı geliyor. Bir de eklemek istiyorum bu işlemciler dediğim gibi sunucularda kullanıldığı için zamanla yıpranabiliyor. Alacağınız kişiden testler isteyin.

Tamam hocam benim soğutma sistemim iyi o yüzden ısınma olmaz fakat yıpranıp yipranmadigini nasıl anlarim sizce ilk alayım test yapayim zaten Param Güvende ile alacağım.

Geri
Yukarı