Xeon E3 1230 işlemci fanı sökmek zor mu?

neuroxx

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben Xeon E3 1230 işlemcisine sahibim ve işlemcinin fanını sökmek istiyorum temizlemek için. Fanların altında bulunan çizgili deliklerin içinde tozlu pamuklar var onları çıkartacağım. 4 tane vida gibi çıkartma yerini döndürdüğümde tıkır tıkır ses ediyor. Kırılır diye ellemedim. Gezdim dolaştım uğraşma takması bela olursun diyorlar. Doğru mu gerçekten zor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Xeon E3 1230 işlemcisine sahibim ve işlemcinin fanını sökmek istiyorum temizlemek için. Fanların altında bulunan çizgili deliklerin içinde tozlu pamuklar var onları çıkartacağım. 4 tane vida gibi çıkartma yerini döndürdüğümde tıkır tıkır ses ediyor. Kırılır diye ellemedim. Gezdim dolaştım uğraşma takması bela olursun diyorlar. Doğru mu gerçekten zor mu?

Bende ilk çıkarırken uğraşmıştım anakartın üstüne bastırdım biraz anakart hasar almasın diye vida gibi dediğin şeyler çıtırdar öyle sonra tutup çektim ama benim sistem fazla eskiydi o ayakların ikisi kırılmıştı sonra bilgisayarcının birinden ayak satın alıp fana takmıştım temizleyip anakarta geri takmıştım yalnız benim eski stok fan çürümüş yani 15 senelik pcdi çıkartırsın onu her türlü sadece anakartı sağlam tut.

Yeni konular

Geri
Yukarı