Xeon E5440 maksimum overclock değeri nedir?

merict

Hectopat
Arkadaşlar bu işlemciyi kullanan varsa (veya E5450, E5430 vs) çıkabildiğiniz maksimum GHz değeri ve verdiğiniz voltaj nedir? 3.5 GHz'de voltaj vermeden stabil çalıştırılabilir mi(işlemci 2.83 GHz)?

Son düzenleyen: Moderatör:
Xeon işlemcilerin overclock potansiyeli çok iyi ayrıca sunucu işlemcileri olduğu çok da dayanıklıdırlar soğutma ve voltajı verdiğin sürece çok yüksek meblalarda overclock olabiliyorlar ama normal kullanıcı için rahat 3.6GHz yapabilirsin diye düşünüyorum belki işi zorlayıp 3.8GHz veya 4GHz yapabilirsin fakat bu iş için iyi bir güç kaynağı, anakart ve soğutucu gerekli "bu" konuma giderek ne için overclock yapılır, ne durumlarda overclock yapılmalı açıklama yaptım sizin için faydalı olur diye düşünüyorum.

Xeon işlemcilerin overclock potansiyeli çok iyi ayrıca sunucu işlemcileri olduğu çok da dayanıklıdırlar soğutma ve voltajı verdiğin sürece çok yüksek meblalarda overclock olabiliyorlar ama normal kullanıcı için rahat 3.6GHz yapabilirsin diye düşünüyorum belki işi zorlayıp 3.8GHz veya 4GHz yapabilirsin fakat bu iş için iyi bir güç kaynağı, anakart ve soğutucu gerekli "bu" konuma giderek ne için overclock yapılır, ne durumlarda overclock yapılmalı açıklama yaptım sizin için faydalı olur diye düşünüyorum.
Teşekkür ederim bunları biliyordum ancak voltaj sınırını deneme yapmadan öğrenmek istedim belki yapan vardır diye sınırlar da yakın olurdu.

Teşekkür ederim bunları biliyordum ancak voltaj sınırını deneme yapmadan öğrenmek istedim belki yapan vardır diye sınırlar da yakın olurdu.

Bu bir nevi soğutucunuza bağlı sıcaklık 80 dereceyi geçmesin, voltajda 1.5v yi geçmesin sıkıntı olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı