Xeon E5450 Fortnite CPU %100 kullanım

Ata876

Kilopat
Daha fazla  
Ortalama 70-80 FPS alıyorum fakat oyuna ara sıra FPS düşmesi giriyor. Oyunda CPU kullanımı 100, GPU kullanımı ise 60-50 civarlarında geziyor. Drop girdiği zaman ise GPU kullanımı 20'ye düşüp yükseliyor. GPU kullanımını arttırma yolu veya CPU kullanımını azaltma yolu var mıdır? Oyun içi sıcaklık değerlerim normal. Grafik yükseltmeyi denesemde sorun aynıdır.
Sistemim:
GTX 750 Ti
7GB DDR2 RAM
GA-P35-DS3R
Xeon E5450
240 GB SSD
400W PSU

Aynı sorunu ben de yaşıyorum, destansı ayarlarda da olsa gene drop giriyor.

Önceki konuda Gigabyte'ın Windforce modelini kullandığını belirtmişsiniz, o GPU 6 pin güç girişi isteyen bir model ve elinizdeki PSU 400W'ı adam akıllı veremeyen bir modelse 750 Ti'ın ağır yükte ihtiyaç duyduğu akımı net olarak veremiyordur, PSU'nun marka ve modeli nedir? PSU parametresi haricinde; sorun yine devam ederse, daha yeni ve güçlü bir anakart + işlemciye geçiş yapmanın yolu gözükmüş demektir.

Önceki konuda Gigabyte'ın Windforce modelini kullandığını belirtmişsiniz, o GPU 6 pin güç girişi isteyen bir model ve elinizdeki PSU 400W'ı adam akıllı veremeyen bir modelse 750 Ti'ın ağır yükte ihtiyaç duyduğu akımı net olarak veremiyordur, PSU'nun marka ve modeli nedir? PSU parametresi haricinde; sorun yine devam ederse, daha yeni ve güçlü bir anakart + işlemciye geçiş yapmanın yolu gözükmüş demektir.

Dosya Ekleri

• 20200516_182526.jpg
    20200516_182526.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 28

Sisteminiz maksimum yükte ortalama olarak 310-330W arası güç çekiyor, yeterince güven vermeyen güç üniteleri ve düşük kalitede kullanılan devre elemanlarının olduğu; 12V kanalından da 269W güç verdiğini iddia eden o gönderdiğiniz PSU'dan kurtulmanızı öneririm. En azından şöyle bir şeye bakın derim:

AEROCOOL 400w VX Plus AE-VXP400 12cm Fan Power Supply (PSU) | En Ucuzu Akakçe

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı