Xeon E5450 ve 1050 sistem görüntü vermiyor

Utku ipek

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Yeni ikinci el parçalar ile sistem topladım fakat ekrana görüntü alamıyorum. Sistem:
Xeon E5450
Asus G41M-P26 anakart
Hyperx Savage 2x4 Drr3 1600mhz
Msi Gaming X GTX 1050
500W 80+plus PSU

Şimdi benim BIOS update'e mi ihtiyacım var, işlemci arızalı mı, anakart arızalı mı, RAM arızalı mı olduğunu nasıl anlayabilirim? Yoksa Jumperlarda değişiklik mi yapmam gerek?

Not: Ekran kartı, HDD çalışıyor onlarda sıkıntı yok.

Ekrana görüntü gelmiyorsa büyük ihtimal sıkıntı RAM'lerdedir. Birini çıkartıp deneyin. Sonra diğerini çıkartıp deneyin. Sonra birini tek başına diğer slota takıp deneyin. Böyle devam edin. NO SIGNAL hatası genelde RAM'lerden kaynaklanıyor. RAM'leriniz statik elektrik almış olabilir. Eğer hala görüntü alamıyorsanız, VGA, DVI kablolarını bir gözden geçirin. Yine alamıyorsanız görüntü, Anakartta VGA portuna bağlayın monitörü ve ekrana görüntü geliyor mu bakın. Sorun ekran kartında mı diye denemiş olursunuz.

Merhabalar,

Yeni ikinci el parçalar ile sistem topladım fakat ekrana görüntü alamıyorum. Sistem:
Xeon E5450
Asus G41M-P26 anakart
Msi Gaming X GTX 1050
500W 80+plus PSU

Şimdi benim BIOS update'e mi ihtiyacım var, işlemci arızalı mı, anakart arızalı mı, RAM arızalı mı olduğunu nasıl anlayabilirim? Yoksa Jumperlarda değişiklik mi yapmam gerek?

Ramlerin ikisinide teker teker ve iki slotada takarak dene onun dışında tüm cihazları çıkar ve sadece cpu ve fan takılıyken kontrol et.

Merhabalar,

Xeon E5450
Asus G41M-P26 anakart
Msi Gaming X GTX 1050
500W 80+plus PSU

son durum nedir şu an sistem çalışıyormu bendede aynı anakart var xeon e5450 var 2x4 8gb ram arıyorum bu anakarta göre ve gtx1050 almayı düşünüyorum son durum ne oldu çalıştımı?

Merhabalar,

Xeon E5450
Asus G41M-P26 anakart
Msi Gaming X GTX 1050
500W 80+plus PSU

Merhabalar öncelikle bilgisayara elektrik geliyor fakat klavye , maus ve monitörde hareketlenme yoksa sorun büyük ihtimal RAM kaynaklıdır. RAM hızlarını bir tık aşağıya düşürüp sistemi açmayı deneyiniz. Overclock işlemi denediyseniz büyük ihtimal bundan da kaynaklı olabilir. BIOS pili adı verilen kol saati piline benzer(fakat büyüğüdür)anakartın üzerindeki pili çıkartıp 5 dakika sonra geri takınız. Son olarak bildiğime göre G41M-P26 tüm RAM'leri desteklemiyor, aynı ana kartı bende kullanıyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazabilirse eğer iyi olur. Umarım halledersin aklıma gelebilecek şeyleri yazmaya çalıştım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı