Xeon E5450 ve Asus P5G41TM-LX Overclock

Erkan Şahin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Gümrük Müşavir Yardımcısı
Öncelikle herkese Merhabalar.

Sistemimi belirteyim.
  • İşlemci : Xeon E5450 3.0ghz
  • Anakart : Asus P5G41TM-LX
  • Ram : Hi-Level 1333mhz Ddr3
  • Ekran Kartı : MSI HD 6790
  • PSU ve Kasa Zalman Z3 Plus LE
  • İşlemci Soğutucu : Zalman CNPS5X Performa

Aslında %19 kadar overclock yapabiliyorum. İşlemcinin çarpan kilidi açık değil FSB 333'den 395'e kadar çekebiliyorum. Ancak 395'den sonra hiçbir şekilde açılmıyor bilgisayar. FSB 395 voltaj +150mv iken Prime95 ile 15dk test yaptım. Isı değerleri çok normal 55 falan ramlarde 1267mhz'de çalışıyor. RAM'ler de sınırda değil. Sanırım anakart sınırıda takılıyorum. Kuzey köprüsüyle ilgili pek bilgim olmadığı için voltaj vermedim oraya. Konu ile ilgili yardımcı olabilecek arkadaşların değerli fikirlerine ihtiyacım var. Detay ve görsel isterseniz verebilirim. Şimdiden Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Peki 1. sorum bu anakart için max overclock derecesi bumudur bundan öteye gidilemezmi. 2. Daha iyi bir anakart ile bu işlemci nekadar overclock olabilir 3. sorum ise Bu sisteme nasıl bir anakart önerebilirsiniz. Cevaplarınız için teşekkürler

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı