Xeon işlemciler nasıldır?

do not interfere

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Xeon işlemciler ile ilgili kapsamlı bilgisi olan bana bilgi verebilir mi? İyi performans verenleri hangileridir? Bu konu birçok arkadaşımıza yardımcı olabilir.

Oyun için eski sistemlerde modlanmış olarak kullanmak çok mantıklı ama elinizde hiç bulunmayan G41 veya P55 gibi bir kart alacaksanız gereksiz.
Sıfır olarak özellikle render ile uğraşılsa bile yeni işlemcilerin çoğu "minik Xeon" diyebileceğimiz boyutta o yüzden daha f/p oldukları için Xeon önermiyoruz.
Xeon sistem toplamak istiyorsanız bütçenizi belirtirseniz yeni bir konuda yardımcı olabilirim.

Xeon işlemciler özellikle büyük yükleri kaldırabilmek için yapılmış işlemciler, genelde serverlar için kullanıyorlar, fakat bence şu an kişisel kullanım için düşük bütçeli sistem toplanacak ise Xeon alınabilir.

Oyun için eski sistemlerde modlanmış olarak kullanmak çok mantıklı ama elinizde hiç bulunmayan G41 veya P55 gibi bir kart alacaksanız gereksiz.
Sıfır olarak özellikle render ile uğraşılsa bile yeni işlemcilerin çoğu "minik Xeon" diyebileceğimiz boyutta o yüzden daha F/P oldukları için Xeon önermiyoruz.
Xeon sistem toplamak istiyorsanız bütçenizi belirtirseniz yeni bir konuda yardımcı olabilirim.

Intel'in i serilerinden anlıyorum ama Xeon'un hangi işlemcileri iyi onları anlayamıyorum.

Bu Xeon işlemci sadece 100 TL ve 3.8 GHz'e overclock yapıldığı takdirde i7 3770 gücüne ulaşıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Xeon önermem neden derseniz sunucu işlemcileridir güçlüdür fakat çok acayip ısınırlar ve anakartı bulunması zordur RAM'lar ECC olduğu için onun da bulunması zor diyebilirim ve pahalı diye biliyorum yanılıyor olabilirim pahalılık konusunda. Kısaca önermem zaten düzgün Xeon işlemci için 1000-2000 liralık dandik Çin marka anakart alınmaz normal Core işlemciyle aynı fiyata gelirler o yüzden mantıksız buluyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı