Xeon X3470 Sisteme GTX 1060 Takmak

İşlemcinin 3 alt modeli 3.8ghz'de 1440p üzerinde GTX 1080'e GTA 5'de darboğaz yapmıyor sizce bu sistem 2-3 yıl sonrada xx60 gibi bir kartı darboğaz yapmadan idare edebilir mi?
Şuan bunu kestirmek kolay değil. Nvidia nasıl gider bilmiyorum ya 20xx 30xx felan yapar yada 11xx 12xx diye gider.Adı ne olursa olsun seneye çıkıcak olan ekran kartları büyük ihtimal darboğaz yapmaz. x3470 alırsan 2 yıl sonra xx50ti ye kadar darboğaz yapmaz bakarsın. Ama AMD bu sıralar çıldırdı bir çıktı İnteli üzdü.Birde derse Nvidia'yı üzeyim , o zaman rekabet olur buda daha güçlü kartlar demek. Yani darboğaz yapmaz dedim ama bak yapadabilirmiş :D

Birkaç parça daha alınmadı (ekran kartı, PSU, Soğutucu) ama sistemi tamamen güncelleyince şöyle bir şey olacak;

•Asus P7H55-M LX Anakart
•Xeon X3470 İşlemci (Yeni aldım henüz takmadım, sıfır Aliexpress Ürünü)
•2x4GB DDR3 1333MHZ RAM
•1TB HDD
•120GB SSD
•Corsair VS650

Bu sisteme GTX 1060 almayı düşünüyorum ya da Haziran'da tanıtılırsa GTX 2060 düşünüyorum.

Anakart PCle 2.0 X16 slotuna sahip.
İşlemci stok halde i5 4690K ile aynı puanı veriyor. Eğer 4.0GHZ'e OC edilirse Cinebenh R15'de 670 puan alıyor (R5 1400'ün 690 puan aldığı düşünülürse 200TL'ye alınan bir işlemci için mükemmel bir değer.)

Sizce anakart sistemi herhangi bir performans kaybına uğratır mı? Şimdiden teşekkürler.

Up

@Silinen üye @BERWAR @GCN @er36po
@Neko
Bende aliexpresten xeon x3470 almayı düşünüyorum.Sana nerden ulaşabilirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı