Xeon X5460 Düşük Stok Hızı

Anakartımda voltaj verme seçeneği yok.. Şuan 3.5 ghz de kullanıyorum daha fazla çıkamıyorum. Fan olarak US $20.75 17% OFF|Tahmini Teslimat Zamanı bunu kullanıyorum 2 fanlı. Yükse 60 dereceyi geçmiyor desem yeridir. Anakartımın t modelinde voltaj seçeneği var onlar da 3.8 e çıkıyor maksimum. Şuan tekrar test yaptım cpu z ile 1225-1300 arası değişiyor bench sonucu..

Hocam ben de bu işlemci ile sistem kurmaya çalışıyorum, araştırdım biraz da bios güncellemesi yapman gerekiyor. Anakart modelini söyler misin? Soğutuyu önerir misiniz bir de?

O Anakart çok OC imkanı vermiyor E5450'de de aynı sorun vardı. O işlemciler için zaten yetersiz o anakartlar. Yapsanız bile zaten işlemciyi zor çalıştıran anakart(ASUS P5G41TM-LX Anakartta stock hızlarda çalışan xeon e5450 northbridge sıcaklığı 80 e kadar çıkıyordu) hiç dayanmayacak aksine performans düşüşü yaşayacaksınız. Ucuz etin yahnisi misali

Hocam ben de bu işlemci ile sistem kurmaya çalışıyorum, araştırdım biraz da bios güncellemesi yapman gerekiyor. Anakart modelini söyler misin? Soğutuyu önerir misiniz bir de?

asus p5g41c m lx anakartım bu oc desteklemiyor yani işlemciye voltaj veremiyorum 3.1 olan x5460 ı 3.5 ghz de kullanabiliyorum sıkıntısız. Oc bu kadar yapabildim.. Soğutucu olarak ARSYLID CN-609A bunu kullanıyorum 2 fanlı modeli ben gayet memnunum. Yükte 70 dereceyi geçmedi boşta 40 lı civarlarda. Pcnin egsoz fanına arada elimi uzatıyorum sıcaklık yada soğukluğu oraya kadar iteleyebiliyor :D

gtx 750 1 gb

bios güncellemesi yaptım xeon bios yüklü
Yakın bir sistem topluyorum:
Anakart: asus p5g41c m lx (Daha anakartı almadım)
İşlemci: Xeon e5459
Ram: Kingston 2x4GB
Ekran kartı: GTX 750ti
Soğutucu: Aynı modelin 3 fanlı olanından.

Birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.
  1. PSU ve Kasa olarak ne kullanıyorsunuz?
  2. Kaç watt PSU yeter benim sisteme
  3. Bios güncellemesini nasıl yaptınız
  4. Ekran kartınız ile işlemci arasında dar boğaz var mı? Varsa ne kadar?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı