Xeon X5460 ısınma sorunu

x3430'un OC yapılmadan besleyebileceğini sanmıyorum. Fakat 1156 anakartınız varsa x3440 alırsanız stok hali yani OC yapılmamış halde bile GTX 1050 Ti'yi rahat beslemekte. Bizzat kendim bu şekilde kullanıyorum.

Bütçenizi bilmemiz gerek.

x3430'un OC yapılmadan besleyebileceğini sanmıyorum. Fakat 1156 anakartınız varsa x3440 alırsanız stok hali yani OC yapılmamış halde bile GTX 1050 Ti'yi rahat beslemekte. Bizzat kendim bu şekilde kullanıyorum.
Sağolun hocam çok teşekkürler çünkü X3440 ile X3430 arasındaki fiyat farkı yüksek o yüzden sordum.

Aliexpress üzerinden alın ben 70 liraya almıştım. Şimdi dolar kuru falan 82 liraya satılıyor. x3430'a göre arada kat kat performans farkı var. Biraz daha para biriktirip onu almanızı tavsiye ederim. Hele birde OC destekli bir anakart alırsanız OC'da yaparsanız GTX 1080'i bile besleyebilen bir işlemci.

Hocam GTX 1050 takacağım. Fakat 1156 pin anakart bulmak bir eziyet. Siz hangi ekran kartı ile kullanıyorsunuz ve memnun musunuz?

Akasa Venom Pico veya Dark Freezer X94 bu bütçede anca bunlar olur.

Hocam GTX 1050 takacağım. Fakat 1156 pin anakart bulmak bir eziyet. Siz hangi ekran kartı ile kullanıyorsunuz ve memnun musunuz?
Sıfır bulmanız çok zor. Sahibinden üzerinde ikinci el dolu var oraya bakabilirsiniz. Ben GTX 1050 Ti ile kullanıyorum.

Akasa Venom Pico veya Dark Freezer X94 bu bütçede anca bunlar olur.

X94 almayı düşünüyordum, ama bu anakart küçük yani soğutucuyu takdığımda ram slotlarını işgal eder. O yüzden almıyacağım. Peki fiyat önemli değil desek, en az 3 bakır ısı borusu olan bir soğutucu önerir misiniz? Biraz küçük olan ve iyi soğutan bir soğutucu.
Birde X92RD alsam iyi bir şekilde soğutur mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…