Çözüldü XFCE panel Wi-Fi simgesi ekleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Cmst zaten kurulu Artix'de, connman-gtk ayarlarına gir ve başlangıçta çalışmasını iptal et. Sonra Oturum ve Başlangıca aşağıdaki komutu ekle. Sonra oturumu kapat ve aç. Çekmecedeki simgeye sağ tıklarsan, içerik menüsüne ulaşırsın.

Kod:
cmst --use-xfce -m

nm-applet'i Oturum ve Başlangıçtan pasifleştireceksin.
Arch deposundaki network-manager'a openrc desteği sağlamaktan başka işlevi yok bunun. packages-openrc

Yani network-manager'ın varsayılan olarak systemd bağımlılığı var, ama sonradan openrc desteği eklenebilir. libnm istemci kütüphanesini kurabilmek systemd ile ilgili bağımlılıklar mecburen kurulmalı.
Hocam systemd çok önemli mi?

Hocam systemd çok önemli mi?

Önemli değil aslında, ben konuyla ilgili cevap yazmak yerine alkasız yazılanlara bir anlam veremiyorum, sanki bir şeyler ispatlanmaya çalışılıyormuş gibi.

Artix Linux systemd'siz bir dağıtım. Bu dağıtımın tercih edilmesinin ana nedeni, bazılarının systemd içermeyen bir ortam tercih etmeleri. Durum buyken bağımlı olan bir paketi yüklemek anlamsız olur.

Şu da network-manager bağımlılıkları, libnm olmadan kuramıyorsun.

package_networkmanager() {
depends=(libnm iproute2 polkit wpa_supplicant libmm-glib libnewt libndp libteam curl
bluez-libs libpsl audit mobile-broadband-provider-info)

Önemli değil aslında, ben konuyla ilgili cevap yazmak yerine alkasız yazılanlara bir anlam veremiyorum, sanki bir şeyler ispatlanmaya çalışılıyormuş gibi.

Artix Linux systemd'siz bir dağıtım. Bu dağıtımın tercih edilmesinin ana nedeni, bazılarının systemd içermeyen bir ortam tercih etmeleri. Durum buyken bağımlı olan bir paketi yüklemek anlamsız olur.

Şu da network-manager bağımlılıkları, libnm olmadan kuramıyorsun.
Ben şu an Artix'den aşırı memnunum. Systemd olmadığını biliyordum kurduğumda. Şu an herhangi bir sorunum da yok. Peki systemd çok kullanılan hangi uygulamalarda var? Benim kullanmamı engelleyecek?

Yeni konular

Geri
Yukarı