XFX 5600 XT ekran kartı 3. fan dönmüyor

Horseman

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
web dizayn - modcu
Radeon XFX 5600 XT 3 fanlı ekran kartı. Fakat bendeki kartın 3. fanı dönmüyor sadece iki tanesi dönüyor. Radeon ayarlarından fan hızlarını maksimuma çıkarıyorum yine de 2 fan çalışıyor üçüncüsü dönmüyor. Sizce bozuldu mu bu? Veya bozulduğunu anlamamın bir yolu var mı?

Maalesef yok, bir süre idare edeceksiniz artık 😄
Bir de fan hızını %100'e getirip dener misin?
Yükte sıcaklık kaçtı?

İki tür sıcaklık var normal sıcaklık 65 bağlantı yeri 80 derece

Tüm bunları anlamanın tek bir yolu var. Sıcaklık degerlerini kontrol edin düzgün bir programla.

Ekran kartı en yüksek tepe sıcaklıgı noktası
Ekran kartı genel sıcaklıgı
Ekran kartının VRAM sıcaklıgını

Bu 3 önemli degeri kontrol edin. Eger istenilen degerleri veriyorsa kartınız 3.fanın dönmesine gerek olmadıgından dönmüyor olabilir. Ya da fan bozulmuştur. Fan degiştirmek kolay bir yol diye biliyorum. İnşa Allah bir bozulma yoktur.

İnşallah bozulmamıştır ama Afterburner ile veya Radeon yazılımıyla %100'e alıyorum dönmüyor hatta stress testine soktum gene dönmedi hatta ekran gitti reset attı PC

Manuel olarak da bakabilirsiniz. PC'yi kapat diğer fanları elinle döndür bir hisset sonra dönmeyini döndür. Mekanik bozuksa zaten böyle bir zor dönüyor hissediliyor.

Bozuk dediğim fan çok kolay hareket ediyor sanki boşta gibi

İki tür sıcaklık var normal sıcaklık 65 bağlantı yeri 80 derece

TechPowerUP GPU-Z bu programı indirip bakın.

Sensors kısmında şunlara bakacaksın.

GPU TEMPERATURE:

GPU temperature hot spot:

Memory Temperature:

GPU Vram Temperature:

Mem1 Vram Temperature:

Mem2 Vram Temperature

Bu sıcaklıkların hepsini söyler misin ekran kartını yüzde 99 yüke bindirip

@aragornxx

fgh.png

(Alt Tab olduğu için bazı göstergeler sıfır görünebilir o normal)
Bir de ben kartın kablolarını biraz oynattım 3. fan çalıştı tekrar durdu sanırım bir kopukluk var kartı açıp yapabilirim aslında ama garantiyi etkiler mi diye el süremedim

@aragornxx

Eki Görüntüle 1057048

(Alt Tab olduğu için bazı göstergeler sıfır görünebilir o normal)
Bir de ben kartın kablolarını biraz oynattım 3. fan çalıştı tekrar durdu sanırım bir kopukluk var kartı açıp yapabilirim aslında ama garantiyi etkiler mi diye el süremedim

Söylemeyi unutmuşum orada 71, 74'C yazan yerlere sol tıkla ve max seçenegini seç. Söyledigim her şeyi MAX olarak yap ve öyle oyuna girip karta yüzde 99 yük bindirip resim atarsan bakalım. Şu an normal görünüyor her şey ama MAX sıcaklıgı seçmemişsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı