XFX RX 570 8 GB yüksek sıcaklık problem

ctoker749

Decapat
XFX RX570 8 GB kullanıyorum, Fortnite oynarken 89 derece oldu. V-Sync açtıktan sonra düştü ancak. Kasam Power Boost X-59(PSU Xigmatek) ve kasanın arkası açıkta değil. Bu sıcaklıkları UV ve fan ayarı ile 75-80 arasına çekmem mümkün mü? Kasanın yan kapağını açmak istemiyorum çünkü odam çok tozlanan bir oda.

Sistem:

MSI H310M PRO-VDH Plus.
i3-9100F.
2x8 2666 MHz RAM.
XFX RX570 8 GB.
Power Boost X-59.
Xigmatek X-Power 650W.
120 GB SSD.
1 TB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mümkün. Daha altına da çekersiniz.

Şu videoya bir bak derim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende 4GB versiyonu var. Fortnite'ı denemedim ama en son oynadığım ABZU oyunu vardı. 60-70'den yukarı çıkmadı ayarlar en yüksekteydi. UV ve Fan ayarı ile maks 80 olacak şekilde ayarlanabiliyor. Forumda yapan çok kişi var.

Aynı ekran kartı var UV çok ciddi sıcaklık düşürüyor FPS'de etkilenmiyor.

Benim arkadaşta XFX RX580 var ama 78 derece civarı arkadaşımın kasası:Frisby FC-9320G 600W 80+ Dahili Psu'lu USB 3.0 4 x RGB FAN Midi Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com

89 derece tehlikeli, düzeltmeden ekran kartını kullanmamaya çalış, 89 dereceye çıktığında fanlar %100'de çalışıyor muydu?
Tüm oyunlarda V-Sync açıyorum fakat bunun sadece geçici bir çözüm olduğunu farkettim. V-Sync açık olsa dahi 70-75 görebiliyor yer yer. Fan ayarı default olarak ekte, hiç dokunmadım.

İlk aldığında da böyle miydi? Temizle istersen.
İlk aldığımdan beri böyle.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…