XFX RX 6500 XT kullanılır mı?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sistemim:
"ASUS Z170-A, i5 6600K, 16 GB DDR4 RAM (8x2), Sapphire R9 380X Nitro 4 GB ekran kartı, 128 GB SSD ve 1 TB HDD."
Gaming gecesinden 4444 TL'ye XFX 6500 XT sipariş verdim. Ancak ne kadar doğru bir karar yaptım emin değilim. Anakartımın PCI 3.0 olmasından ve performans artışı konusunda ne kadar tatmin olacağımdan kararsızlığım var. İki ekran kartımı da satabilirim bu durumda. Şu an yapmayı planladığım R9 380X kartımı 3-3.5 arasında satmak ve 6500 XT'yi kullanmak. Eğer gerek yok derseniz 6500 XT kartı kullanmadan satmayı düşüneceğim. RTX 3050 gönlümden geçendi fakat fiyatlar malum. Tavsiyeleriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizden kaynaklı bu karttan alınabilecek verim düşüyor. Sizin sorununuz değil, AMD'nin saçmalığı ama böyle bir gerçek var. He R9 380X yerine koysanız dahi performans artışı olur. Ama RX 6500 XT'nin de piyasası ortada. Satmaya kalksanız bile aldığınız fiyattan gidecektir ki o fiyatlarda da performanslı bir şey bulmak pek mümkün değil. Onun kararını sizin vermeniz gerekiyor. Üstüne ekleme yapıp RTX 3050 alabileceksiniz satın tabii.

Eğer sıfır aldığın ekran kartını satmak gücüne giderse işlemcini, eski ekran kartını ve anakartını 3'lü paket olarak iyi bir fiyattan satıp PCI 4.0 anakart ve yeni bir işlemci alabilirsin bence. PCI 4.0 ile 6500 XT iyi bir süre götürecektir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı