Xiaomi 11T Pro Batarya kalibrasyonu nasıl yapılır?

parad0x

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Xiaomi 11T Pro kullanıyorum ve geçenlerde batarya kalibrasyonu yapmaya karar verdim. İnternette bunu araştırdığımda herkes farklı yöntemler öneriyor. Kalibrasyonu manuel olarak kendim yapmak istiyorum, önerebileceğiniz ve güvendiğiniz bir yol var mı?

Cihazın güncel bir model zaten. Pil kalibrasyonunu neden istiyorsun? Sorun mu yaşıyorsun?

Sorun yaşamıyorsan kalibrasyon aksine zararlı da olabilir duruma göre.

Cihazın güncel bir model zaten. Pil kalibrasyonunu neden istiyorsun? Sorun mu yaşıyorsun?

Sorun yaşamıyorsan kalibrasyon aksine zararlı da olabilir duruma göre.

Samsung M31sden 11t Pro'ya geçtim M31s de 6000 mAh batarya olması sebebi ile pilin uzun saatler gitmesine ve 10-11 saat ekran sürelerine alıştım 11t Pro'nun şarjı fazla hızlı azalıyor gibi geldi bana telefonu daima 120Hz de kullanıyorum pil modum dengelide ve parlaklığım otomatik. Karanlık mod kullanıyorum buna rağmen 5-6 saat civarı ekran süresi alıyorum bu normal mi sizce? Bir de accu battery ile pil sağlığını kontrol ettim %92 çıktı. Telefonu şarj etme döngüm %15-%100 arası. Gün içinde kendi 120 watt adaptörü ve kablosu ile akşam yatarken orijinal samsung 15 watt adaptör ve yine kendi kablosu ile şarj ediyorum ve şarjda telefonu kullanmıyorum.

Sorununuzu çözdünüz mü hocam.

Biraz daha araştırınca normal olduğunu öğrendim hocam Snapdragon 888 zaten fazla pil tüketen ve nispeten ısınan bir işlemci şu an telefonu günde 2-3 defa şarja takıyorum ama bu şarj toplam 35- 40 dakika sürüyor. Pil sağlığı konusuna gelirsek acu battery uygulamasına güvenmemeye başladım. Pilim çift hücreli olduğundan mıdır bilinmez kaldırıp yeniden kurarak 3 defa sağlık için ölçüm yaptım. Birinde %77 diğerinde %92 sonuncusu da %95 çıktı üstelik pilin çift hücreli olup olmadığını soran bir seçenek vardı ona rağmen.

Geri
Yukarı