Mikail_Kaya

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, telefon yazılımından anlayan insanlara soru sormak istiyorum. Sorum şu: Benim telefonumun modeli Xiaomi 11T ve telefonum yurt dışı olduğu için ROM atıldı. Şu anda telefonumda root yok ve telefonumun yazılımı MIUI 12.5.9 global. Sorun şu ki telefonuma ROM atıldığı için Widevine sertifikası l1'den l3'e düştü ve bu da Netflix vb. uygulamalarda düşük çözünürlük almama sebep oluyor. Ve ben nasıl telefonuma Widevine L1 sertifikasını yükleyeceğimi soruyorum. Bu konuyu araştırdım ve bulduğum sonuç şu şekilde: Ayarlar> şifre ve güvenlik> parmak izi ödeme o kısımda Widevine L1 sertifikasını yükleyebileceğimizi söylemişler fakat bende o kısımda Widevine L1 sertifikası yok sadece fıdo ve ıfaa diye iki kısım var ayrıca telefonuma HyperOS 1 global yazılımını atmayı düşünüyorum. Peki sizce bu sorunu nasıl çözebilirim ve HyperOS 1 yazılımını atarsam bu sorun çözülür mü? Cevaplayabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim. Not: Telefonuma tüm yazılım sürümlerini atabilirim yeter ki şu sorun çözülsün.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-04-21-23-51-29-234_com.netflix.mediaclient.jpg
    Screenshot_2024-04-21-23-51-29-234_com.netflix.mediaclient.jpg
    33 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_2024-04-21-23-51-12-983_com.miui.cloudservice.jpg
    Screenshot_2024-04-21-23-51-12-983_com.miui.cloudservice.jpg
    16,7 KB · Görüntüleme: 11
Hocam yazılımla IMEI atılmış bir cihaza sahipsiniz, IMEI atma işlemi yapabilmeleri için bootloader kilidini açmak zorundalar. Bootloader kilidi açıldığı gibi cihazın sertifikası gidiyor. Sertifikanın L1'e çıkması için cihazın orijinal yazılımda ve bootloader kilidinin kapalı olması lazım. Bu işlemleri IMEI atıldığı için yapamazsınız yapabileceğiniz tek şey modlu Netflix, YouTube tarzı uygulamalar kurmak. GitHub üzerinden bulabilirsiniz buradan bu tarz uygulamalar tavsiye edemem. Uygulamalara güvenip güvenmemek tamamen size kalmış hocam, bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum. İyi sosyaller.

Hocam yazılımla IMEI atılmış bir cihaza sahipsiniz, IMEI atma işlemi yapabilmeleri için bootloader kilidini açmak zorundalar. Bootloader kilidi açıldığı gibi cihazın sertifikası gidiyor. Sertifikanın L1'e çıkması için cihazın orijinal yazılımda ve bootloader kilidinin kapalı olması lazım. Bu işlemleri IMEI atıldığı için yapamazsınız yapabileceğiniz tek şey modlu Netflix, YouTube tarzı uygulamalar kurmak. GitHub üzerinden bulabilirsiniz buradan bu tarz uygulamalar tavsiye edemem. Uygulamalara güvenip güvenmemek tamamen size kalmış hocam, bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum. İyi sosyaller.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Fakat şöyle bir konu var. Benim bir tanıdığım da benle aynı modeli kullanıyor ve onun cihazınada imei atıldı fakat yinede telefonu l1 sertifikasını içeriyor. Bu yüzden bu konu biraz aklımı kurcalıyor acaba diyorum tekrardan orjinal yazılım atmak ve bootloader kilidini kapatmak mümkün mü? Olmayacaksa da sizi fazla uğraştırmak istemiyorum hayır olmuyor diyip geçebilirsiniz. Teşekkür ederim.

Hocam diğer cihazın durumunu tam bilmediğim için net bir şey söylemek mümkün değil, fikrim ise muhtemelen diğer arkadaşın telefonuna direnç ile IMEI atılmış. Bu durumdaki bir cihaz güncelleme de alıyor normal bir şekilde de kullanılabiliyor, tek eksisi cihaz arka kapağı açılıp anakart üzerinde işlem görmüş olması, bu şekilde bir cihaz suya ve toza dayanıklılığı vadedilen gibi olmayabiliyor. Sizin cihazda Hyper OS'a geçtiğinizde IMEI'nin gitme ihtimali de var. Şu an için tek başınıza telefonun yazılımını değiştirmeyin eğer değiştirecekseniz de IMEI attırmak zorunda kalabileceğinizi bilerek yapın hocam, iyi sosyaller.

Xiaomi Telefonlarda Netflix Widevine Sertifikasını L1 Olarak Güncelleme bir de böyle bir konu var hocam, deneyin isterseniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı