Xiaomi 4K TV stick birçok uygulamayı desteklemiyor

Arkadaşlar bu konuyu hem yardım istemek hem de bu cihazı almayı düşünenler varsa onları uyarmak için açıyorum. Birkaç gün önce eski PC monitörümü(AOC241QX) Android TV'ye dönüştürmek için bu ürünü(Xiaomi Mi TV Stick 4K Dolby Atmos Chromecast 5G Android TV Box Medya Oynatıcı : Amazon.com.tr: Elektronik) satın aldım. Ürün sözde 4K'ya kadar destekliyor ama yıllardır PC'ye bağlı olarak 2K(2560x1440) 144Hz olarak kullandığım monitörde maksimum 1080p 60Hz seçeneğini sunuyor. Sözde Android 11 kurulu olmasına rağmen Play Store'dan birçok uygulamaya erişilemiyor hatta Google Chrome bile yükleyemiyorsunuz "bu cihazda desteklenmemektedir" diyor. Sendfiles vb. programlarla telefondan Chrome'un APK dosyasını TV'ye atıp kurmama rağmen açtığımda uygulama çalışmıyor. Cihazda standart olarak kurulu gelen Xiaomi TV+ ve patchwall uygulamaları "sizin bölgenizde hizmete sunulmamıştır" uyarısıyla çalışmıyor. Store'dan VPN kurayım diyorum 2 tane çöp VPN çıkıyor telden APK indirip atıyorum yüklendikten sonra açılmıyor. Rezalet yani tam bir rezalet 3 gündür YouTube'da izlemediğim video, forumlarda okumadığım konu kalmadı. Steam Link, GeForce NOW kurarım hem TV izlerim hem PC oyunlarınıda oynarım dediğim cihaza Bluetooth mouse bile bağlayamıyorum USB port hub alıp onu bununla birleştirip Bluetooth alıcısınıda oraya takmam gerekiyormuş.
1)Aynı HDMI(2.0) girişiyle PC'ye bağladığımda 2K 144Hz alabilirken bunda neden alamıyorum?
2)Bu cihazın güç girişine Ethernet girişi HDMI girişi USB girişleri olan bir cihaz bağlasam onu da prize taksam bu cihaza interneti kabloyla bağlayabilir miyim ve hub üzerindeki USB'lere taktığım Bluetooth adaptörleri görür mü?
3)HDMI to DP dönüştürücüyle DP girişine bağlasam cihazı 2K 60Hz de kullanabilir miyim?
4)Normal Türksat 4A kanallarını canlı olarak izletebilecek bir uygulama var mı? Hangi uygulamayı indirdiysem yok IPTV yok filmleri maçları bedava izleyin diyor. Ben sadece normal televizyon kanallarını izletecek bir uygulama arıyorum.
5)Bütün bunları hubla falan uğraşmadan yapabileceğim alternatif bir cihaz var mı?(varsa bunu iade edip onu alacağım)

IMG_20230815_145825.jpg

IMG_20230815_145712.jpg

IMG_20230815_145353.jpg

IMG_20230815_145334.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı