Xiaomi Bootloader kilidi açmak aslında mantıklı değil mi?

Acerdll

Hectopat
Daha fazla  
Kilidi açtık ve telefon çalındı diyelim. Normalde hard reset atar kullanırlar ama kilit açılınca Mi hesabı aktifleştirmesi istiyor. Bu aslında iyi bir şey değil mi mantıken? Sebebi ise bypass yüksek ücretli olması ve telefonun yarı işleminin kaybetmesi mi? Hesabını biliyorsanız sorun yok, devam edersiniz zaten.

TWRP üzerinden belli dosyalar silinerek kilidin açıldığını söylüyorlar, AOSP tabanlı ROM da kurabilirler o da şifre istemiyor. Yazılımsal bir problemde kolaylık sağlayacağı için bl kilidinin açılmasını mantıklı buluyorum.

TWRP üzerinden belli dosyalar silinerek kilidin açıldığını söylüyorlar, AOSP tabanlı ROM da kurabilirler o da şifre istemiyor. Yazılımsal bir problemde kolaylık sağlayacağı için bl kilidinin açılmasını mantıklı buluyorum.

O bug MIUI 12 ve 13'te kapatıldı son model bi Xiaomi'ye MIUI 10 kurup kullanacak delikanlı varsa ne âla.

Birde diğer rom kurulumlarını engelliyor o mi kilidi.

Eğer açmazsan daha güvenli kapalı olur dış müdahaleye ki cihazın yasal IMEI kayıtlıysa açmamanı öneririm.

EU ya geçmek istersen şifre ister benim bahsettiğim pixel Experience, LineageOS gibi ROM'lar.
BL Kilidi aktif izin veriyormuki eu kurmaya bahsettiğim rom xiaomi.eu olan normal global değil.

Eğer açmazsan daha güvenli kapalı olur dış müdahaleye ki cihazın yasal IMEI kayıtlıysa açmamanı öneririm.
Onuda yapmak istemiyorum sadece rom değişip kalsın başka bi isteğim yok zaten

Kilidi açtık ve telefon çalındı diyelim. Normalde hard reset atar kullanırlar ama kilit açılınca mi hesabı aktifleştirmesi istiyor. Bu aslında iyi bir şey değil mi mantıken? Sebebi ise bypass yüksek ücretli olması ve telefonun yarı işleminin kaybetmesi mi? Hesabını biliyorsanız sorun yok, devam edersiniz zaten.

Daha akşam pocco j3'dü sanırım. Arkadaş Root'u kaldırmak isterken tüm ROM'u silmiş. Bana verdi temiz ROM ile telefonu sıfırladım. Ama telefon açıldığına cihaz kilidi sordu. Yani boot kilidi açılabiliyor ama cihaz kilidi illa istiyor.

Daha akşam pocco j3'dü sanırım. Arkadaş Root'u kaldırmak isterken tüm ROM'u silmiş. Bana verdi temiz ROM ile telefonu sıfırladım. Ama telefon açıldığına cihaz kilidi sordu. Yani boot kilidi açılabiliyor ama cihaz kilidi illa istiyor.
Evet o bir nevi güzel bir koruma bana göre çalındı diyelim ve sıfırladılar yada rom attılar her türlü kalıyor telefon bypass etseler bile tam performansta çalışmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı