Xiaomi Mi Box Arka Planda Çalışan Uygulamaları Ve Cihazı Kapatmak

emirhan-ozer

Hectopat
Herkese merhaba,
Xiomi Mi Box'ı kullanalı iki gün oluyor. Şunu fark ettim, cihazı kapatma düğmesine basınca cihaz kendini uyku moduna alıyor daha sonra yeniden açınca kaldığı yerden devam ediyor. Ama yeniden başlat dediğim zaman her şeyi kapatıp normal açılıyor. Ben her şeyi kapatmasını istiyorum böyle bir ayar var mı? Yani yeniden açtığımda arka planda uygulamalar çalışmasın.

Bir diğer öğrenmek istediğim ise, bu tip Android TV'lerde, mesela ben YouTube'a girdim, sonra Spotify'a girdim diyelim. Arka planda YouTube hala çalışıyor. Arka planda çalışan uygulamaları anlık olarak kapatabileceğimiz bir yol var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazı kapatmak için fişten çekmek dışında yol bulamadım. Ancak gerek de yok diye düşünüyorum. Sıfırdan açılırken uzun sürüyor açılması neden sürekli kapatmak istiyorsunuz?

Cihazı kapatmak için fişten çekmek dışında yol bulamadım. Ancak gerek de yok diye düşünüyorum. Sıfırdan açılırken uzun sürüyor açılması neden sürekli kapatmak istiyorsunuz?
Arka planda çalışan uygulamalara daha sonra girdiğimde kaldığım yerden başlamasın istiyorum. Arka planda çalışan uygulamaların cihaza bir zararı olacağından yani ileri zamanlarda performans düşüklğü yaratacağından çekiniyorum.

Teknokara dediği gibi Xiaomi box veya stick cihazları uyku modunda kapanıyorlar. Bazen zaten cihaz arka planda çalışan uygulamaları dolduğunda vs kilitlenme ya da sapıtma yapıyor bu durumda gücü kesip fişi yeniden takmanız gerekiyor maalesef.
Ama Button mapper yada all-in box ,ram cleaner gibi programlar bu arka plan uygulamaları kapatıyor kurup deneyin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı