Xiaomi Mi Note 10 Lite satıp P40 Lite almak

Sarkasian

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba öncelikle. Xiaomi Mi Note 10 Lite kullanıyorum. Telefonumdan son derece memnunum ancak bu telefonda kronik ısınma problemi var. Telefon durduk yere sosyal medyada gezinirken bile ısınıyor. Fortnite ve aov oynuyorum. Bazen az ısınma yapıyor ancak bazen de el yakacak seviyeye geliyor. Tabii sıcak aylarda olduğumuzu da hesaba katmak lazım. Bir iki yıl sonra işlemci eskidiğinde bu ısınma sorunu daha büyük bir hal alır diye düşünüyorum ve bu yüzden telefonu daha fazla kullanmadan satmak istiyorum. 3000 seviyesinde P40 Lite kadar iyi bir cihaz yok bence. P40 Lite hakkında çok yorum gördüm ama fanboylar abarttıkları için size de sormak istedim. MN10l gerçekten her konuda kaliteli bir cihaz ve P40 Lite'ın da iyi bir cihaz olduğuna inanıyorum her ne kadar tasarımını beğenmemiş olsam da. Ekstradan, Redmi 6 bile MIUI12 güncellemesini alacak ama Huawei güncelleme konusundan berbat bana kalırsa. Bu telefon P40 serisi gibi değil de daha çok öylesine çıkmış nova serisi telefon gibi duruyor (ki zaten diğer ismi nova 7i) ve yazılım desteği pek verilmez diye düşünüyorum. Şu anda EMUI 11 alacak telefonlar listesinde de pabucu dama atılmış gibi çok bir bilgim olmasa da. Bir de YouTube Music, Google fotoğraflar, Google çeviri ve Google maps uygulamalarını bolca kullanıyorum bunların yokluğu sorun yaratabilir sanırım. Siz ne dersiniz?

Ben senin yerinde olsam mi Note 10 Lite kullanırdım. Google uygulamalarının yokluğu bence gerçekten sorun yaratır fakat yüklenebiliyor diye biliyorum ama yine de ileride sorun olmayacağı ne malum. Havalar bayağı sıcak eğer diğer özelliklerinden memnunsan değiştirme bir de bulunduğpun şehirde gün içinde kaç derece oluyor.

İlk önce bir servise gönderin. Bende kullanıyorum ama şarj olurken ısınıyor sadece. Oyun oynarken bile ısındığını görmedim hiç.

Ben senin yerinde olsam mi Note 10 Lite kullanırdım. Google uygulamalarının yokluğu bence gerçekten sorun yaratır fakat yüklenebiliyor diye biliyorum ama yine de ileride sorun olmayacağı ne malum. Havalar bayağı sıcak eğer diğer özelliklerinden memnunsan değiştirme bir de bulunduğpun şehirde gün içinde kaç derece oluyor.
Genellikle 25 derece ortalaması. Tabii bazen 30-35 olduğu da oluyor. Açıkçası bu fiyata bu kadar kaliteli telefon bulunamaz fikrim net benim sadece ısınma olayı biraz beni kötü etkiledi.
İlk önce bir servise gönderin. Bende kullanıyorum ama şarj olurken ısınıyor sadece. Oyun oynarken bile ısındığını görmedim hiç.
Bu garip işte. Telefonda mesela proximity sensörü yaşayanlar da var ancak ben yaşamadım hiç. Bazıları telefon ısınmıyor diyor fakat ben dahil birçok kişi ciddi ısındığını görüyoruz. Pek anlamadığım bir olay. Ama servis ısınma sorununa bir çözüm bulabilir mi bir fikrim yok. Bir de daha çizik bile olmayan telefon, servise götürüp daha kötü halde alanlar tanıyorum o yüzden biraz korkum ve güvensizliğim var.

Genellikle 25 derece ortalaması. Tabii bazen 30-35 olduğu da oluyor. Açıkçası bu fiyata bu kadar kaliteli telefon bulunamaz fikrim net benim sadece ısınma olayı biraz beni kötü etkiledi.

Bu garip işte. Telefonda mesela proximity sensörü yaşayanlar da var ancak ben yaşamadım hiç. Bazıları telefon ısınmıyor diyor fakat ben dahil birçok kişi ciddi ısındığını görüyoruz. Pek anlamadığım bir olay. Ama servis ısınma sorununa bir çözüm bulabilir mi bir fikrim yok. Bir de daha çizik bile olmayan telefon, servise götürüp daha kötü halde alanlar tanıyorum o yüzden biraz korkum ve güvensizliğim var.
Sensör problemi bende yaşamadım. Başta mobil veri ile tarayıcıda gezerken de ısınıyor diyenler vardı baya ama o da olmamıştı bende hiç. Servis konusunda hiç tecrübem olmadı onu bilmiyorum.

Ben de şu sıralar telefon araştırıyorum. 2 telefonu da araştırma fırsatım oldu. P40 Lite'yi Google olmadığı için MN10L'yi ise sıklıkla yaşanan sensor problemi yüzünden eledim gibi. Isınma sorunu için servise gönderirdim eğer kronik bir sorun değilse. Google uygulamalarını sık kullanıyorum demişsiniz hem de. Huawei telefonlara indirebiliyorsunuz tabii ama vakit ne gösterir bilinmez. Bir diğer önerim ise eylül ayında gözlem yapmanız. Havalar biraz biraz soğumaya başladı ısınma devam ederse ise servis öneririm.

Ben de şu sıralar telefon araştırıyorum. 2 telefonu da araştırma fırsatım oldu. P40 Lite'yi Google olmadığı için MN10L'yi ise sıklıkla yaşanan sensor problemi yüzünden eledim gibi. Isınma sorunu için servise gönderirdim eğer kronik bir sorun değilse. Google uygulamalarını sık kullanıyorum demişsiniz hem de. Huawei telefonlara indirebiliyorsunuz tabii ama vakit ne gösterir bilinmez. Bir diğer önerim ise eylül ayında gözlem yapmanız. Havalar biraz biraz soğumaya başladı ısınma devam ederse ise servis öneririm.
İki gündür havalar pek sıcak değildi ve şu an ısınması yok gibi. Ancak ısındığında el yakacak kıvama geliyordu. Daha önce hiç böyle bir durum yaşamamıştım, ne kendi telefonlarımda ne de bir yakınımın telefonunda. Bu arada sensör sorunu güncelleme ile çözüldü diye biliyorum ve ben hiç yaşamamıştım. Aslında proximity tam olarak nasıl işliyor bilmiyorum fakat öyle kamera direkt kulağı algılıyor diye bir durum yok, gyro sensör de etkili sanırım. Mesela çok yavaş şekilde kulağıma götürdüğümde ekran açık kalıyor. Yani masadan kaldırma hareketinin aynısı gibi bir hareketle acıyorum genelde ve arama esnasında ekranın açık kaldığına hiç rastlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı