Xiaomi MIUI 12.0.5.0 bildirim ses ayarını kısma

smithblacksmith

Kilopat
Makaleler
10
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Xiaomi POCO X3 telefonum var.

Telefonda bildirim gelsin ama sesi kısık olsun istiyorum fakat bunun için zil sesini de kısmam gerekiyor.

Buna nasıl bir çözüm yapılabilir?

Zil sesim Full olmalı bildirim sesim kısık olmalı.

Ses açıp kısma butonuna bastığınızda alttaki sessize alma butonunun altındaki 3 noktaya bastığınızda bildirim ses seviyesi çıkmıyor mu?
Ortadaki bildirim sesi. Telefonum sessizde olduğu için bende gri.
Screenshot_2021-02-23-22-38-07-217_com.opera.browser.jpg

Ses açıp kısma butonuna bastığınızda alttaki sessize alma butonunun altındaki 3 noktaya bastığınızda bildirim ses seviyesi çıkmıyor mu?
Ortadaki bildirim sesi. Telefonum sessizde olduğu için bende gri.
Eki Görüntüle 893217

12.0.5 sürümünde yok O, sanırım 12.5 sürümünde var.
En çok bildirim gelen uygulamaların bildirim ayarlarından "seslere izin ver" seçeneğini kapatabilirsin.

O zaman bildirim gelmez, amacım kısık sesle bildirim gelmesi.

Son düzenleme:
Xiaomi Cep Telefonu Sistem ve Yazılım Yöneticilerine

Sayın Beyefendi / Hanımefendi,

Çok iyi bildiğiniz ve bir süredir farkında olduğunuz bir konuya açıklayıcı bir giriş yapmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.

Resmi Mi Topluluğu sitelerinde dünya çapında on binlerce Xiaomi cep telefonu kullanıcısı, yıllardır mantıklı nedenlerini de açıklayarak, birleşik Zil/Bildirim Sesi seviye ayarını ayırmanızı istiyor.
Maalesef bu konuda en ufak bir cevap vermediniz, hiçbir açıklama yapmadınız.

Tüm Xiaomi Community sitelerindeki kişiler, birleşik zil sesi seviyesi ve bildirim ses seviyesi ayarlarının ayrılması konusunda ısrar ederken, Xiaomi telefon sistemi/yazılım tasarım yöneticilerinin bu yönde herhangi bir değişiklik yapmamış olması inanılır gibi değil.
Bu nedenle Xiaomi telefonunu değiştiren ve bir daha Xiaomi markalı elektronik cihaz almayacağını söyleyen/yazan ve inanın bana bunu yapan çok kişi tanıyorum.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE telefonumu alalı 6 ay olmasına rağmen zil sesi seviyesi ve bildirim sesi seviyesi ayrı ayrı ayarlanamadığı için başka bir marka ile değiştireceğim çünkü birleşik Zil Sesi/Bildirim sesi seviyesini biraz düşürürsem gelen aramaları duyamıyorum, birleşik zil/bildirim ses seviyesini yükseltirsem tüm gün çok yüksek bildirim sesleri çıkaran birine dönüşüyorum.

Xiaomi yöneticileri yüz binlerce kullanıcıyı duyun ve bu anlamsız inada bir son verin ve birleşik zil sesi seviyesi ile bildirim ses seviyesi ayarını ayırın lütfen.
(Başka hiçbir marka cep telefonunda birleşik bir zil sesi düzeyi ve bildirim ses düzeyi ayarı yoktur. Varsa lütfen bana bildirin)

Saygılarımla,
Erhan İlter

----------------------------------------------------------------------------

To Xiaomi Mobile Phone System and Software Administrators

Dear Sir/Madam,

I think there is no need to make an explanatory introduction for a topic that you know very well and have been aware of it for quite some time.

Tens of thousands of Xiaomi mobile phone users around the world, on the Official Mi Community sites, each user explaining the similar logical reason have consistently asked you to seperate the unified Ringtone/Notification Sound level seting for years.
Unfortunately, you did not give the slightest answer on this subject, you did not explain anything.

While people on all Xiaomi Community sites insisted to have the unified ring volume level and notification volume level setings separated, it is unbelievable that Xiaomi phone system/software design managers have not made any changes in this direction.
For this reason, I know many people who change their Xiaomi phone and say/write that they will no more buy any Xiaomi branded electronic device and believe me they do so. Even though it's been 6 months since I bought my Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE phone, I will replace it with another brand because the ring volume and notification volume cannot be adjusted separately and because of this We get numerous notifications each day and I don’t want my phone to go beep-beep at full volume all day.
Of course, I can decrease the volume but that’s where the problem lies. If I decrease the volume, my ringtone volume also decreases and that’s not what I want.

Xiaomi managers hear us hundreds of thousands of users and put an end to this meaningless stubbornness and separate the unified ringtone volume level and notification volume level seting please.
(No other brand mobile phone has such a unified ringtone volume level and notification volume level seting. If there is, please inform me)

With My Best Regards,
Erhan İlter

----------------------------------------------------------------------------

Çok iyi bildiğiniz ve epeydir bir süre haberdar olduğunuz bir konuya açıklayıcı bir giriş yapmama gerek olmadığını düşünüyorum.

Resmi Mi Cominity sitelerindeki onbinlerce hatta dünya çapında yüzbinlerce kullanıcı, yıllardır mantıklı nedenlerini açıklayarak sizden sürekli olarak ortak olan zil sesi seviyesi ve bildirim ses seviyesi ayarını birbirinden ayırmanızı irica etti.
Maalesef bu konuda en ufak bir cevap vermediniz, açıklama yapmadınız.

Tüm Xiaomi Topluluk sitelerindeki insanlar ortak olan zil sesi seviyesini ve bildirim ses seviyesi ayarının birbirinden ayrılması gerektiğinde ısrar ederken, Xiaomi telefon sistem/yazılım tasarım yöneticilerinin bu yönde bir değişiklik yapmaması inanılmaz.

Bu nedenden dolayı Xiaomi telefonunu değiştiren ve bir daha Xiaomi marka herhangi bir elektronik cihaz almayacağını söyleyen/yazan ve bunu gerçekleştiren birçok insan tanıyorum.

Ben de Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE telefonumu alalı 6 ay olmasına rağmen başka bir marka ile değiştireceğim çünkü zil sesi seviyesi ve bildirim sesi seviyesinin ayrı ayrı ayarlanamaması nedeniyle ortak ses seviyesini biraz kıssam çağrıları duymuyorum ortak sesi yükseltsem çağrıları duyuyorum fakat bu sefer de gün boyu dışarıdan çok yüksek sesle duyulan bildirim sesleri yayan birine dönüşüyorum.

Xiaomi yöneticileri yüzbinlerce kullanıcıyı duyun ve bu anlamsız inada bir son verin ve ortak olan zil sesi seviyesi ve bildirim ses seviyesi ayarını birbirinden ayırın lütfen.

Saygılarımla,
Erhan İlter

Ben ve birçok Xiaomi kullanıcısının MIUI yazılım ekibinizden talep ettiğimiz basit değişikliği kısaca ve anlaşılır bir şekilde anlatayım.

Kullanım kılavuzunda anlatıldığı gibi + / - ses tuşlarına basıyorum ve ekranda sesi ayarlayabileceğim bir ses çubuğu geliyor, o çubuğun üstündeki 3 noktaya tıklıyorum. Üç ses çubuğu gösteriyor. İlkinin genel medya sesi için olduğunu biliyorum, ikincisi bildirim/çağrılar için ve sonuncusu alarm sesi için.

İşte önemli nokta geliyor. Ekranda bu ikinci çubuğa atanan zil sesi seviyesi ile bildirim sesi seviyesi özelliğini ayırıp ekranda iki ayrı çubukla göstermenizi ben ve bir çok kullanıcı sizden talep ediyoruz. Biri zil sesi ses seviyesi için, diğeri bildirim ses seviyesi için olmasını talep ediyoruz.

Peki bunun sebebi nedir?

Açıklamama izin verin.

Her kullanıcı gün içinde birçok bildirim alır. Ancak bu bildirimleri bu kadar yüksek sesli bir uyarı ile almak istemiyorlar. Bu sebeple bildirim sesini düşürürler. Ancak bu kez zil sesi seviyesi aynı çubuğa atandığından zil sesi seviyesi de düşürülmüş olur. Ama bu sefer çağrıları duymazlar ve onları kaçırırlar.

Ancak zil sesi ve bildirim sesi ortak bir çubuk yerine iki ayrı çubukla ayarlansaydı bu sorun ortadan kalkardı.

Lütfen i-Phone ve Samsung cep telefonlarını inceleyiniz. Ses seviyelerini 4 bar ile ayarladıklarını göreceksiniz. Biri medya için, ikincisi bildirim sesi seviyesi için, üçüncüsü zil sesi seviyesi için, dördüncüsü alarmlar için.
Bu şekilde 4 ayar barı kullanarak zil sesi seviyesi ile bildirim ses seviyesi ayarını istediğimiz gibi ayırmışlar.

Umarım açıklamam anlaşılabilecek kadar açıktır.

Xiaomi'nin bu değişikliği yapması durumunda olağanüstü bir değişiklik olmayacağını da belirtmek isterim. Yalnızca i-Phone ve Samsung gibi birçok şirketin standart olarak uyguladığı bir işlevi sağlayacak.

Cevabınızı bekliyorum.

Saygılarımla,

Erhan İlter

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı