Xiaomi Redmi 5 Plus açılma ekranında kaldı

Evet unlocked yazıyor.

Telefon benim değil kardeşimin kardeşim yanlışlıkla Android'i silmiş diyor hiç çalışmayınca babama söylemiş babamda ROM indirmeye çalışmış ve sonuç böyle.

ROM'u nereden yüklemiş cihaza? MI Flash ile stock ROM mu yoksa TWRP menüsünden custom ROM mu?
Eğer sürekli otomatik yeniden başlıyor, başladıktan sonra MI ekranına atıyorsa sistem dosyaları ya zarar görmüştür ya da silinmiştir.

Team Win Recovery Project diye bir yer geldi telefon sıfırlanmıyor depolama bağlanamadı diyor ne yapacağımı anlamadım kafam karıştı.
TWRP insanların ROM yüklerken kullandığı özelleştirilmiş bir kurtarma modudur. Depolama bağlanamadı diyorsa bunun nasıl çözüleceği hakkında bir fikrim yok çünkü şu ana kadar TWRP'de hiç böyle bir hata almadım.

ROM'u nereden yüklemiş cihaza? MI Flash ile stock ROM mu yoksa TWRP menüsünden custom ROM mu?
Eğer sürekli otomatik yeniden başlıyor, başladıktan sonra MI ekranına atıyorsa sistem dosyaları ya zarar görmüştür ya da silinmiştir.
Twrp Custom Demekki Ama Sizin Dediğiniz Gibi Olmuyor sadece Mi Ekranında Kalıyor başka Bişey yok Kapatma Tuşuna Basılı Tutunca Kapanıyo Normal ama Tekrar Basılı Tutunca Sadece Mi Ekranında KAlıyor

TWRP Custom demekki ama sizin dediğiniz gibi olmuyor sadece mi ekranında kalıyor başka bişey yok kapatma tuşuna basılı tutunca kapanıyor normal ama tekrar basılı tutunca sadece mi ekranında kalıyor.

TWRP'den kurduysa custom ROM kurmuştur yüksek ihtimalle. Ses kısma ve güç tuşuna basılı tutun cihaz kapanana kadar. Recovery (TWRP) moda girmesi lazım cihazın.
Daha sonra cihazı USB ile bilgisayara bağlayın.
Cihazınızda ki resim, video vesaire belgelere erişebiliyor olmanız gerekmektedir. Belgelerinizi bilgisayara aldıktan sonra;

Bu işlem Hafıza kartı hariç ne var ne yok her şeyi siler, dikkat, her şeyi siler.
Sırayla: Wipe -> Advanced Wipe -> Dalvik / System / Data / Internal Storage / Cache
Bunları seçip aşağıdaki oku kaydırın.

Daha sonra ana sayfaya gelin, bilgisayardan cihazınıza yüklemek istediğiniz ROM dosyasını atın.
Install kısmına gelin, ilgili ROM dosyasını seçin ve "Swipe to confirm Flash", aşağıdaki oku kaydırın.

Stock ROM da kurmak isterseniz MI Flash üzerinden kuracaksınız Fastboot mod'a alıp. Bu iki işlemde de tüm verileriniz silinecektir.

Recovery (TWRP) moda erişmek için - Ses açma ve güç tuşu basılı tutun.
Fastboot moda erişmek için - Ses kısma ve güç tuşuna basılı tutun.
Cihazdan cihaza tuş fonksiyonları değişebilir!

TWRP Wipe/Temizlik işlemi için görselli anlatım isterseniz buradan inceleyebilirsiniz, olduça basit bir işlemdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı