Xiaomi Redmi 9 SIM okunmuyor

Bana şöyle dedi; "Hat bozuk. Hattını yenile, daha sonra içine internet yükle ve gel. Mİ hesabı açacağız. Kutu burada kalsın, yarın geleceksin zaten."dedi.
Tahmin ettiğim gibi IMEI numarasını değiştirecek gibi duruyor. Bu duruma izin vermeyin ve gerekirse şikayette bulunacağınızı söyleyin. Tekrar söylüyorum; IMEI numarasını değiştirmek suçtur. Sağlıklı bir yol da değildir.

Tahmin ettiğim gibi IMEI numarasını değiştirecek gibi duruyor. Bu duruma izin vermeyin ve gerekirse şikayette bulunacağınızı söyleyin. Tekrar söylüyorum; IMEI numarasını değiştirmek suçtur. Sağlıklı bir yol da değildir.

Çok teşekkür ederim vaktinizi ayırdığınız için yarın gittikten sonra sizlere son durumu aktaracağım bakalım ne olacak...

Tekrar rahatsız ediyorum. Adam kendi hattını takıp çalıştırdı ve arama yaptı, sorunsuz çalıştı kendi hattı. Arama yapabildi. Bu adam bana ben hattı taktım, arama yapıldı. Sorun yok. Sorun sizde. Gibi şeyler derse nasıl bir savunma yapayım?
Aklıma şu takıldı benim; şimdi bu adam faturayı garantiyi iptal edip ben de değişim talep ettiğimde fatura ve garanti yok deme şansı var mı? Fatura ve garanti adamın dükkanda kaldı çünkü.

@yone1108, diğer mesajımda da belirttim. Sonuçta o IMEI numarası klonlu. IMEI değiştirme işlemi yapmak istemediğinizi söyleyin. Faturanız nasıl onda kaldı anlamadım? Elinizde fatura yok mu?
Yoksa talep etme hakkınız var.
Dediğim gibi, gerekirse kendisini şikayet edeceğinizi belirtin ve IMEI değiştirme işlemini kesinlikle kabul etmeyin. Olur da değiştirirse ihbarda bulunun. :D

@yone1108, diğer mesajımda da belirttim. Sonuçta o IMEI numarası klonlu. IMEI değiştirme işlemi yapmak istemediğinizi söyleyin. Faturanız nasıl onda kaldı anlamadım? Elinizde fatura yok mu?
Yoksa talep etme hakkınız var.
Dediğim gibi, gerekirse kendisini şikayet edeceğinizi belirtin ve IMEI değiştirme işlemini kesinlikle kabul etmeyin. Olur da değiştirirse ihbarda bulunun. :D

Fatura var ancak kutu dükkanda kaldığı için faturada kutunun içerisindeydi. Şimdi gidiyorum adamın yanına.

Gittim, geldim. Kutudaki IMEI ile telefondaki IMEI aynı. Bir işlem yapmadan göndermişler. Neden diye sorduğumda şunu söyledi, "Mi hesabını aktif etmemiz gerekiyordu. SIM kartı yoktu, Mi hesabını aktif edemedik." şeklinde bir ifade kullandı. Ben de "Bu telefonun IMEI klonlanmış, değişmesini istiyorum. Bu şekilde olmaz, gerekirse şikayette bulunurum." dedim. Garantiyi aradı ve yasaktan sonra telefonu değiştireceklerini söylediler. Gerçekten çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı