Xiaomi Redmi Note 4 şarjı çabuk bitiyor

Loveless

Hectopat
Arkadaşlar 2018 Ocak ayında aldığım Xiaomi Redmi Note 4 telefonumu şu ana kadar sorunsuz kullandım, fakat son zamanlarda şarjı çok çabuk bitmeye başladı, telefonu hiçbir şey yapmayıp öylece bıraktığımda bile şarj kendiliğinden hızlıca azalıyor, bir de telefonda bir şeyler yapıyorsam günü bitirmeden şarjı bitmeye yaklaşıyor, batarya kullanımına baktığımda ise Android sistemi ve telefonun boştaki halinin çok fazla şarj harcadığını gösteriyor fakat neden harcadığını da bir türlü çözemedim, bu konuda ne yapabilirim?

Düzenleme: Telefonun alınma tarihini düzelttim.

Son düzenleme:
Pili çok eskimiş olabilir. Onun dışında yazılımsal olarak Deep Sleep sorunu yaşıyor olabilir. Aynı cihazı kullanıyorum ve yazılımsal olarak bende de aynı sorun oluyor. Tek çare ROM değiştirip kurtuluyorum.

Bataryaların yapısı sebebiyle belli bir kullanım ömrü olur. Bu yıllar içinde hiç kullanmasanız bile gerçekleşecek bir durum.(tabiki çok daha fazla bir zaman gerekiyor) Arkadaşın dediği gibi bunca yıl iyi dayanmış. Değiştirme vaktiniz gelmiş.

Senin cihazın bataryası yine iyi dayanmış. Benim Redmi Note 5 bataryasının performansı dördüncü yıldan sonra yarı yarıya azalmıştı. Yan sanayi bir batarya taktırıp anneme verdim. Kendime Redmi Note 11 aldım.

Batarya çok yıpranıp efektif kapasitesi azaldığında çabuk şarj olup çabuk boşalır. Tıpkı bir balonun hacminin küçülmesi gibi. Böyle bir durumda arka plandaki standart bir işlem bile bataryayı hissedilir bir şekilde çabuk boşaltır. Tek çare eğer bulabilirsen batarya değiştirtmek.

7 yıl gerçekten harika bir süre. Iphone sahipleri de dahil çoğu kişi bu vakte kadar bataryayı pert ederdi.

Geri
Yukarı