Xiaomi Telefonu Pil Tasarrufunda kullanmak zararlı mı?

MB Lutz

Kilopat
Telefonu sürekli pil tasarrufunda kullanmak bataryaya zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pil tasarrufu niye zararlı olsun biri zamanında uydurdu bir hurafe yıllardır gidiyor bu konu samsung ve sony de vardı yersen bizim lise de arkadaş tutturuyordu zararlı diye yıllardır her telefonumu güç tasarrufunda kullanırım hiçbir problem yaşamadım. Kısaca zarar vermez.

Son düzenleme:
Pil tasarrufunda kullanmak niye zarar versin ki? Hatta tam aksine bataryaya belki yararı bile olabilir.
Yararı olur zaten çünkü cihaz daha az güç istiyor bataryadan ve batarya daha az güç veriyor, pil daha az şarja takılıyor, sonrasında bataryanın kullanım ömrü artıyor.

Örneğin Apple cihazlarda beyaz nokta azaltılıyor, mail denetlemesi durduruluyor, vesaire. Bu şekilde tasarruf sağlanmış oluyor. Xiaomi ve diğer markalar için de bu durum böyledir, her saniye bildirim denetlenmez de, denetlemi süresi bir dakikaya düşürülür, ekran parlaklığı normalde göre otomatik olarak daha az ışıkla çalışmaya ayarlanır, vesaire.

Ben güç tasarrufu modunun telefonun yaydığı radyasyonu bir kaç kat artırdığını okumuştum. Bu yüzden kesinlikle önermiyorlardı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…