Xiaomi "This device is locked" hatası

DenBay Tech

Hectopat
Makaleler
5
Birçok kişi ROM atmalısın demiş ve ben de Xiaomi Note 8 Pro cihazıma global ROM atmak istiyorum fakat nasıl ve nereden yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birçok kişi ROM atmalısın demiş ve ben de Xiaomi Note 8 Pro cihazıma global ROM atmak istiyorum fakat nasıl ve nereden yapabilirim?

Sıfırlama sonrası gibi durumlarda device is locked der ve bunun için sıfırlama öncesi cihaza eklenen mi hesabıyla oturum açmanızı ister.
ROM atsanız dahi girişi isteyecektir ayrıca ROM yüklemek için Bootloader kilidi açık olmalı veyahut yetkilendirilmiş mi hesabı ile kilit açılmalıdır.

Sıfırlama sonrası gibi durumlarda device is locked der ve bunun için sıfırlama öncesi cihaza eklenen mi hesabıyla oturum açmanızı ister.
ROM atsanız dahi girişi isteyecektir ayrıca ROM yüklemek için Bootloader kilidi açık olmalı veyahut yetkilendirilmiş mi hesabı ile kilit açılmalıdır.
Telefonda bootloader kilidi yok fastboot'a sorunsuz giriyor. İnternete bağlandıktan sonra oluyor

sonunda biri cevap verdi yüz küsür forum açtım

Telefonda Bootloader kilidi yok Fastboot'a sorunsuz giriyor. İnternete bağlandıktan sonra oluyor.

Sonunda biri cevap verdi yüz küsur forum açtım.

Hocam BL kilidi yok diye bir durum söz konusu değil.
Kilit kapalı anlamında mı yok diyorsunuz?
Ek olarak Fastboot moduna zaten kilit kapalı da olsa açıkta olsa girecektir.

Hocam BL kilidi yok diye bir durum söz konusu değil.
Kilit kapalı anlamında mı yok diyorsunuz?
Ek olarak Fastboot moduna zaten kilit kapalı da olsa açıkta olsa girecektir.
Peki Redmi Note 8 Pro için Global ROM indirme linki varsa atabilir misiniz ?

Bir rehber varsa ROM atmakla alakalı paylaşabilirseniz sevinirim.

Peki Redmi Note 8 Pro için Global ROM indirme linki varsa atabilir misiniz ?

Bir rehber varsa ROM atmakla alakalı paylaşabilirseniz sevinirim.
Dostum sana ROM linki atayım atmasına ama hakim olmadığın veya net Bilgi veremediğin/vermediğin noktalar var ilk olarak başlıkta yazdığın durum için cihazı wifi'a bağlayıp cihazda giriş yapılmış olan MI Hesabının şifresini girmelisin ki bu çözülsün.

Sen bana ROM Linki at diyorsan da bilmen gereken şey su Fastboot moduna görebiliyorsun diye ROM veya TWRP tarzı şeyleri PC'den Cihaza Flashlayamazsın BOOTLOADER Kilidi ve OEM Kilidi açık olmalı.

OEM Kilidi açmak kolay ayarlardan Mi Sürümüne peş peşe 11 defa tıkladığında açılan geliştirici seçenekleri penceresinden açarsın ama Bootloader kilidini açman için geliştirici seçenekleri içerisinde bulunan MI hesap yetkilendirme kısmından Cihaza bağlı XIAOMI Hesabına yetki talep etmelisin bunu yaptıktan 10 gün sonra cihazın Bootloader Kilidini açmak için yetkilendirilecek hesabın.

Ardından Mi Unlock yazılımında Mi hesabına girecek ve Bootloader kilidini açacaksın sonrasında ancak Fastboot moduna alıp cihaza birşeyler flashlayabilirsin.

Bunun dışında unofficial ve illegal toollar birşeyler deneyebilirsin ama ne bilgim var bu konuda nede öneriyorum.

Bu da Cihazın için Global ve son sürüm MIUI Fastboot Rom linki: Xiaomi Firmware Updater

Yeni konular

Geri
Yukarı