Xiaomi vs Twisted Minds monitör

BİLAL K

Hectopat
Daha fazla  
Hangisi alınır? Bunlar yerine VA panel 2K daha bilindik markalaramı yöneliyim bütçem 7 bin.

G272QPF uyuyor o bütçeye. İkisinden de iyi olur.
Biraz araştırdım ,bir kaç kişi foto atmış acaip ışık sızması var monitörde ama riske atıp alıcam gibi msi sonuçta.

Telefon kamerasından kaynaklı ışık sızmasının aşırı derecede gözükmesi. Birazcık olması normal, IPS panellerin genel sorunu.
IPS'lerin genel sorunu değil, kalitesiz IPS'lerin genel sorunu. Kötü yapı kalitesine işaret. Piyasada bilyon tane IPS panel monitör var, ışık sızdırmayan, sızdırmıyor. Sızdıranların tek sebebi dediğim gibi kötü yapı kalitesi. Miniled, Oled gibi panellere göre ışıklandırılan bölgeler kamerada daha çok belli olur ayrı mesele ama çıplak gözle belli olacak kadar ışık sızması olan panellerin hepsi tamamen kötü yapı kalitesinden belli oluyor. Çıplak gözle belli olmamalı ışık sızması, hangi panel olduğu önemli değil. MSI'ın bu modeli için çıplak gözle belli olduğu söyleniyor.

Xiaomi oldukça iyi bir seçim. Arayışlar neler? 2K olması mı, düşük gecikme süresi mi, hz mi? Kullanım amacı, koşulları nasıl?

Xiaomi oldukça iyi bir seçim. Arayışlar neler? 2K olması mı, düşük gecikme süresi mi, Hz mi? Kullanım amacı, koşulları nasıl?

Şu an 40 inç 60 Hz televizyonu 2K çözünürlükde kullanıyorum monitöre geçeceğim. Hikayeli oyunlar oynuyorum rekabetçi olarak sadece bf1 den zevk alıyorum dizi film çok önemli benim için .7000 TL bütçeyle aldığımda televizyon daha iyiydi demek istemiyorum tek arayışım bu. Kendimi açıklayabilmişimdir umarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı