Xigmatek 750W Vector S PSU'dan pat diye ses geldi

FeritS0

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
𝐒𝐚𝐩𝐩𝐡𝐢𝐫𝐞 𝐍𝐢𝐭𝐫𝐨+ 𝐑𝐱 𝟓𝟕𝟎𝟎𝐱𝐭 𝐁𝐄 𝟖𝐆𝐁 - 𝐢𝟑-𝟏𝟐𝟏𝟎𝟎𝐅 𝟑.𝟑𝟎 𝐆𝐇𝐳 - 𝟐𝐱𝟏𝟔 𝐆𝐁 𝐑𝐚𝐦 𝐆-𝐒𝐊𝐈𝐋𝐋 𝟑𝟐𝟎𝟎 𝐌𝐇𝐳 - 𝟏 𝐓𝐁 𝐌.𝟐 𝐒𝐬𝐝
Bilgisayarın ön paneliyle ilgili bir şey yapmak için sökmüştüm komple kabloları, ama elektriksel bir şey yapmadım. Tekrar topladığımda ise güç kablosunu taktım ve güç şalterini açtım ve pat diye bir ses geldi kondansatör patlaması gibi, ama ben bilgisayardan pek anlamadığım için normal kullanmaya devam ettim 1-2 saat. Sonra tekrar panel için söktüm, tekrar topladıktan sonra güç kablosunu taktım güç şalterini açtım yine aynı ses geldi ama bu sefer abim yanımdaydı ve güç şalterini hemen kapatmamı söyledi. Bende neden diye sorduğumda ses geldi dedi kondansatör patladı galiba dedi bende dedimki abi az önce de oldu ama bir şey olmadı girdim oyun oynadım çıktım dedim. Tekrar o sesi çıkarmaya çalıştık, işte güç kablosunu söktüm tekrar taktım ama bir türlü o ses gelmedi. O ses neden gelmiş olabilir bir fikri olan varsa cevaplarsa sevinirim iyi sosyaller.

PSU modeli Xigmatek 750W Vector s.

Bilgisayarın ön paneliyle ilgili bir şey yapmak için sökmüştüm komple kabloları, ama elektriksel bir şey yapmadım. Tekrar topladığımda ise güç kablosunu taktım ve güç şalterini açtım ve pat diye bir ses geldi kondansatör patlaması gibi, ama ben bilgisayardan pek anlamadığım için normal kullanmaya devam ettim 1-2 saat. Sonra tekrar panel için söktüm, tekrar topladıktan sonra güç kablosunu taktım güç şalterini açtım yine aynı ses geldi ama bu sefer abim yanımdaydı ve güç şalterini hemen kapatmamı söyledi. Bende neden diye sorduğumda ses geldi dedi kondansatör patladı galiba dedi bende dedimki abi az önce de oldu ama bir şey olmadı girdim oyun oynadım çıktım dedim. Tekrar o sesi çıkarmaya çalıştık, işte güç kablosunu söktüm tekrar taktım ama bir türlü o ses gelmedi. O ses neden gelmiş olabilir bir fikri olan varsa cevaplarsa sevinirim iyi sosyaller.

PSU modeli Xigmatek 750W Vector s.

Prizden olabilir ani akım ile ilgili olmuş olabilir başka bir prizde deneyin veya kablo ile

Prizden olabilir ani akım ile ilgili olmuş olabilir başka bir prizde deneyin veya kablo ile.

Hep aynı kullandığım priz. Ayrıca şöyle bir durum var ben direk prize takılı kullanmıyorum 2 ayrı prizden dolanarak gelen prizden kullanıyorum güç kaynağını. ana priz 3 kafalı prize takılı. 3 kafalı prize 1 tane 3lü priz takılı o 3'lü prize de güç kablosu takılı.

Hep aynı kullandığım priz. Ayrıca şöyle bir durum var ben direk prize takılı kullanmıyorum 2 ayrı prizden dolanarak gelen prizden kullanıyorum güç kaynağını. Ana priz 3 kafalı prize takılı. 3 kafalı prize 1 tane 3'lü priz takılı o 3'lü prize de güç kablosu takılı.

Hocam ana bir prizde dener misiniz kablo vs. olmadan dümdüz duvardan gelen prize.

Yeni konular

Geri
Yukarı