Xigmatek Astro RGB fan hızı nasıl ayarlanır?

Herixa

Hectopat
Merhaba, kumandanın üzerinde fan tuşu var ancak basınca hiçbir şey değişmiyor. BIOS'a girdim ancak orada da göremedim (en azından ben göremedim). Daha önce Xigmatek kasalarda fan hızını ayarlamış birisi varsa sevinirim.

Kasanın tam modeli: Xigmatek Astro RGB.

Fan tipi nasıl? 6 pinli ve kontrolcüyle bağlı ise kumandadan ayarlanır. 4 pinli ve kumandaya bağlı ise kumandanın da anakarta bağlı olması gerekir.

Fan tipi nasıl? 6 pinli ve kontrolcüyle bağlı ise kumandadan ayarlanır. 4 pinli ve kumandaya bağlı ise kumandanın da anakarta bağlı olması gerekir.
Hocam fan tipine nereden bakabilirim? Kumandadan deniyorum ancak hiçbir şekilde değişmiyor. Birazcıkta bilgisizim bu konularda. Vatan Bilgisayarda'ki arkadaşlar yapmıştı kasanın kurulumunu vs.
Kasanın 1nci fanı çok hızlı çalışmaya başlayınca aşırı bir ses çıkartıyor arasına bir şey sokup bastırıp bekletince normal hızına dönüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiziki olarak bakabilirsiniz. Fanların kablolarını takip edin. Kontrolcüye bağlanan girişlerinden belli olur. Daha sonra kontrolcüden anakarta gelen kablo olup olmadığına bakın.

Geri
Yukarı