Xigmatek Astro sesli çalışıyor

Mentor51

Centipat
Arkadaşlar dün bilgisayar topladım. Kasam Xigmatek astro ama kasa sesli çalışıyor gibi. Fan hızını nereden ayarlayacağım ya da kasanın için de mi ayarlama var? Kumandadan fan tuşuna falan basıyorum ama nafile.

Screenshot_20190728-090908_Gallery.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar dün bilgisayar topladım. Kasam Xigmatek astro ama kasa sesli çalışıyor gibi. Fan hızını nereden ayarlayacağım ya da kasanın için de mi ayarlama var? Kumandadan fan tuşuna falan basıyorum ama nafile.

Eki Görüntüle 421256
Eğer kasa fanları güç kaynağına bağlıysa hızını değiştiremezsiniz. Bu yüzden her zaman ful devirde çalışıp ses yapacaklar. Eğer anakartınıza bağlıysa BIOS a girip fan hızını değiştirebilirsiniz.

Ayni kasa bendede var kasanın kendi fanları gayet sessiz çalışıyor. Ses PSU veya Işlemci fanından geliyor olabilir. Kumandadaki (Fan Hızı) Sadece kasanın üzerindeki RGB fanları yavaşlatıp hızlandırıyor. Işlemci veya PSU fanına etki etmiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı