Xigmatek Overtake nasıldır?

bynarkoz

Hectopat
Haftalarca araştırmama icime sinen ve sinmeyen bu kasa hava sirkülasyonu nasıldır?
Üst tarafında ızgara sistemi yok, fan destegi içeri takılıyor ön tarafı hava girişini çok etkiler mi?
Aradıgım kasa ön 3 üst 3 egzoz 1 ve ekran kartı altına 2 adet fan yuvalı olursa 140 mm kasa bakıyorum.
Aslında overtake 4F model üst tarafı fan yuvalı ama satısını bulamadım.

Dosya Ekleri

• xx.jpeg
    xx.jpeg
    82,4 KB · Görüntüleme: 83
  • xxxx.jpg
    xxxx.jpg
    121,6 KB · Görüntüleme: 64
  • xxxxx.jpg
    xxxxx.jpg
    13 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
İçerdeki üst kısımdaki fanlar bir parçaya montelenmemişse kasaya montelendiyse işe yaramaz ne yapacak olmayan havayı içeri mi atacak, önden hava alabilir diye düşünüyorum pek sıkıntı çıkmaz.

Haftalarca araştırmama icime sinen ve sinmeyen bu kasa hava sirkülasyonu nasıldır?
Üst tarafında ızgara sistemi yok, fan destegi içeri takılıyor ön tarafı hava girişini çok etkiler mi?
Aradıgım kasa ön 3 üst 3 egzoz 1 ve ekran kartı altına 2 adet fan yuvalı olursa 140 mm kasa bakıyorum.
Aslında overtake 4F model üst tarafı fan yuvalı ama satısını bulamadım.

Aynı kasayı kullanıyorum hava akışı gayet iyi ve malzeme kalitesi üst düzeydir.

Kasayı biraz araştırdım 4 önden hava alan ve üst yerine iki arka iki yan olmak üzere toplam 4 egzoz giriş mevcutmuş. Opsiyon olarak anakart boyutuna bağlı alt tabana da fan takılabiliyor.

Kasayı biraz araştırdım 4 önden hava alan ve üst yerine iki arka iki yan olmak üzere toplam 4 egzoz giriş mevcutmuş. Opsiyon olarak anakart boyutuna bağlı alt tabana da fan takılabiliyor.

peki hava sirkülasyonu acısından nasıldır

Kasa çok büyük Full-Tower olduğundan hava sirkülasyonunun Mid-Tower kasalar kadar hızlı gerçekleşmeyeceğini düşünüyorum. Öndeki dört fanın egzozla dengelenip sirkülasyon sağlaması için ayrıca ekstradan iki fan ihtiyaç var görünüyor. İşin bir diğer boyutu bütçe, o bütçeye kalitesi, performansı kendini kanıtlamış başka alternatif varsa risk almaz onlardan birine yönelirdim.

Geri
Yukarı