Xigmatek VD964 Battle Axe incelemesi

Merhaba, ellerine sağlık çok güzel olmuş, bende de TUF 1660 Ti var kart adeta yanıyor, montaj konusunda yukarıda arkadaş Dual modeline yapmış ama benim hiç bilgim yok yardımcı olabilir misin?

Arkadaşın yaptığı gibi yapmalısınız. Vida aralıkları tam eşleşmiyor yoksa.

Merhaba GTX 970 ile bunu kullanabilir miyim? Ayrıca 3 pinleri 4 pine çeviren aparat ile anakart üzerinden otomatik kontrol yapabilir miyim? Molex vs uğraşmak istemiyorum.

GTX 970 ile bunu kullanabilirsiniz. Vida aralıkları uyar. Gayet de güzel soğutur. GPU büyük çünkü GTX 970'te. Tavsiye ederim. Anakartınızda DC mode çalışıyorsa yani 3 pin fanlar voltaj kontrolü ile 4 pin gibi çalışıyorsa olur. GTX 1050 ile 4 ay oldu halen kullanmaya devam ediyorum çok memnunum kart çok iyi çalışıyor. PCB de herhangi bir bükülme falan yok. Uyabilecek kartları sorarsanız yardımcı olurum. Vida aralığı 5.8mm-6.1mm arasında olan kartlara kesin oluyor. 7mm için aparatta bir yer vardı sanki.

Peki termal macun, termal ped vs çıkıyor mu kutudan?

Peki termal macun, termal ped vs çıkıyor mu kutudan?
Macun çıkıyor. Termal ped çıkmıyor. Çıkan macunu önermiyorum çünkü ürün en az 12-13 yıllık bir ürün içindeki macun çoktan bozunmuştur. Termal pedi ve alüminyum soğutucuları dışarıdan almanızı öneririm. İçinden çıkan alüminyum soğutucular eski kartlar için.

GTX 1080'e montaj yapmayı düşünüyorum. Ekran kartının fan soketine soketi taksam oluyor mu? Yoksa başka nereye takacağım? Otomatik fan ayarı yapar mı sistem?

GTX 1080'e montaj yapmayı düşünüyorum. Ekran kartının fan soketine soketi taksam oluyor mu? Yoksa başka nereye takacağım? Otomatik fan ayarı yapar mı sistem?
Geç cevap için kusura bakmayın. Anakartın system fan girişine takın ona göre ayar yaparsınız. Ben öyle yaptım. Yeni anakartımda bu özellik var (voltaja göre hız ayarlama). Ekran kartının fan soketine girecek gibi değil çünkü.
Eğer ayar yapamıyorsanız molex 5V veya 12V tercih etmek zorundasınız.

Son düzenleme:

Estağfurullah ne kusuru. Birkaç sorum olacak kaç mm termal pad almalıyım? Bir de fan ayarı hangi programla nasıl yapılıyor.

MSI B450M PRO-VDH MAX anakartım bu bunda ayar olayı var mı acaba?​

Estağfurullah ne kusuru. Birkaç sorum olacak kaç mm termal pad almalıyım? Bir de fan ayarı hangi programla nasıl yapılıyor.

MSI B450M PRO-VDH MAX anakartım bu bunda ayar olayı var mı acaba?​

Termal ped olarak kutudan çıkanı soğutucunun borularının altındaki vRAM'ler için yeterli olacaktır. Diğer vRAM'leri soğutmak için ayrı plakalar alabilirsiniz. Veya ekran kartının kendi vRAM soğutma plakasını soğutucuyu engellemeyecek şekilde de kullanabilirsiniz. Fan ayarı için bir program yok. Anakartınızın kendi programı (msi center) ile ayar yapabilirsiniz.

Bir durum güncellemesi yapmak istiyorum. Ürünü alıp montaj edeli bir yıldan fazla oldu ve hâlen ekran kartımın PCB'sinde herhangi bir bükülme, şekil bozukluğu ya da devre elemanlarında bir zarar olmadı; ancak kartınız kısa ise PCB'sini desteklemeniz gerekiyor. Sıcaklıklar da aynı şekilde devam ediyor. Çok ısınmadığı için sürdüğüm macunun ömrü uzun kalıyor. Almak isteyen varsa bulsun alsın. Başta yazdığım gibi şiddetle tavsiye ediyorum. Eski ürün, eski seri kartlara oluyor falan demeyin. Vida aralığı tutuyorsa her türlü oluyor, oldurursunuz. Yalnızca vRAM soğutucularına dikkat etmek lazım. Onu bir şekil ayarlamanız gerekiyor. VRM soğutucusuna zaten değen eden bir şey olmuyor.

Son düzenleme:

Dostum montajı nasıl yaptın ekran kartımız aynı ve dokunmaya korkuyorum ürünü birkaç bilgisayarcıya götürdüm bu ekran kartına uymaz vs. dediler. Yardımcı olursan sevinirim.

@omerxa merhaba hocam öncelikle emeğine sağlık. ASUS TUF1660 Ti ekran kartım var. Malum içine soğutma bloğu koymayı unuttukları kart. Bu soğutucudan almayı düşünüyorum, kartıma montaj konusunda sıkıntı yaşar mıyım? Kasa olarak Rampage X-horse kullanıyorum, anakartım da ASUS TUF H310M-Plus Gaming yardımcı olabilir misin?
Ek olarak asustuf 1660 Ti'ın kendi orijinal fanlarını Xigmatek'in bloğuna uydurabilir miyim?

Son düzenleme:
Merhaba hocam. Kartınıza baktım ve maalesef ki uymayacağını düşünüyorum. PCB çok küçük kalıyor ve vida aralıkları 4 cm. Takılsa bile kartı bayağı bükeceği için pek tavsiye etmiyorum. İnternetten biraz araştırıp 4 cm vida aralığına sahip kartınıza uygun başka kartların soğutucularına bakmanızı öneriyorum. İyi günler.

Dostum montajı nasıl yaptın ekran kartımız aynı ve dokunmaya korkuyorum ürünü birkaç bilgisayarcıya götürdüm bu ekran kartına uymaz vs. dediler. Yardımcı olursan sevinirim.
Benim gibi yapıp ayarlarsanız olur hocam. Rehberde yazdığım gibi vidalama şekli önemli. Yalnız destek ile kullanmanız şart. Bilginize.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…