Xilence LGA B Vidalı Soğutucunun Ortalama Sıcaklık Değeri Nedir ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hackpower77

Hectopat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Meslek
Teknik Servis
Arkadaşlar elimde XILENCE LGA B marka vidalı soğutucum var.
Ortalama kaç derece olması gerekiyor ? Boşta iken benim ki 40-50 arası. İçimde bir şüphe oluştu yani açıkçası. CPU macununu iyi sürdüm eminim. Stock fan daha iyi bir soğutuyordu sanki.

Bilgisi olan yardım edebilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Değerler eğer yük altında ise normal ancak boşta ise pek normal görünmüyor.

Elimde 2 tane işlemci var. e4300 takıyorum 30-35, Q9550 takıyorum genel olarak ortalama 40-50 derece oluyor. Acaba işlemci kaliteli diye mi anlayamadım.
Bu ölçümler boşta iken yapılan ölçümler.

Yardım bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Q9550 için gayet iyi değerler bunlar. Zira bunların yapısı 65nm ve ısınmaları çok normal. Bu işlemcilerle 100 dereceye kadar görürseniz şaşırmayın. Mesela ben eski Athlon 4200+ işlemcimin stok değerleri ile boşta 45-50 yükte 95 - 100 gördüğüm oldu. Tabi alındığından beri macun değişmediği için o orada kütük gibi olmuştur

Vallahi bence yinede çok fazla yani boşta iken

Sıcaklık değeri bazı programlarda fazla gözüküyor. Gigabyte' nin kendi sitesindeki easy tune intel programı ile gerçek değerleri görebliyorum ve fan ayarı yapabiliyorum. Şuan boşta iken 25-30 arası Q9550. Konu kilit

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…