Çözüldü xinput1_3.dll ve d3dx9_43.dll dosyası eksik hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmoStyle

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyunda DLL dosyası eksik diyordu ve birkaç DLL dosyası eksik diyordu. Onun için video izledim SysWOW64 klasörüne birkaç tane DLL dosyası değiştirdim yine olmadı. Ama bu DLL dosyaları zararlı mıdır? Ve hiç düşünmeden yaptım.

Sfc scannowda aynı işlemi görmüyormu ?
Görmüyor çünkü o dosyalar Windows'un bir parçası değil. Sonradan geliyor.
Teşekkür ederim yardımınız için. Bu DirectX'i yeniden kurmak sistem dosyalarına herhangi bir zararı falan olmaz değil mi yani, karışması gibisinden bahsediyorum?
Sisteme kafasına göre elle dosya kopyalayan adam Microsoft kurulumu sistemi bozar mı diye soruyor...
Teşekkür ederim iyi günler.
Sizden sonra birkaç öneriye baktım SFC scannow olmıyınca bu olur dediler, yaptım ve bu oldu. Yani sorunum bununla çözüldü mü yoksa dediğiniz işlemlere devam mı edeyim?
Yahu vallahi komiksin. DISM, DirectX 9 dosyalarını düzeltmez. Olmuşmuş... DX9 kurmadan neyine oluyor? DXWebsetup kurdun ve oldu.

Sisteme kafasına göre elle dosya kopyalayan adam Microsoft kurulumu sistemi bozar mı diye soruyor...

Yahu vallahi komiksin. DISM, DirectX 9 dosyalarını düzeltmez. Olmuşmuş... DX9 kurmadan neyine oluyor? DXWebsetup kurdun ve oldu.
Bilgi için teşekkürler. DirectX paketi ile gelen DLL dosyaları DISM, SFC veya Windows yükseltmesi ile düzeltilmez. Önce hatalı DirectX DLL dosyaları Process Monitor ile tespit edilir ve silinir. Sonra ise silinen dosyalar DirectX Installer ile doğru şekilde tekrar yüklenir.

Bu arada konu dışı fakat bir şey sormak istiyorum. Microsoft 4 gün önce hem Insider Dev Channel hem de Beta Channel'a Windows 11 Yapı 22581'i yayınladı. Ben eskiden Beta Channel üyesiydim fakat geçen ay Release Preview'e geçtim. Sizce Beta Channel'a geçip bu yapıyı kurmaya ve geri bildirim yapmaya değer mi?

Konu da açtım bu arada;

Yahu vallahi komiksin. DISM, DirectX 9 dosyalarını düzeltmez. Olmuşmuş... DX9 kurmadan neyine oluyor? Dxwebsetup kurdun ve oldu.

Teşekkür ederim yanıtlarınız için. Ben orada şeyi kastetmek istemiştim SFC scannow olmıyınca DISM duzeltıyor zannetıgım için öyle birşey dedim bende bu bilgiyi sizden öğrendim dxwebsetup kurdum zaten hepinize konumu dikkat ederek cevapladığınız için teşekkür ederim iyi günler dilerim.

Geri
Yukarı