Xmonad'da sesler yok ve layout değiştirilmiyor

Kerem.Arslan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Dün gece Arch Linux kurulumu yapıp sddm, KDE Plasma ve dtos yükledim. KDE Plasma'da sorunsuz bir şekilde "pulseaudio, pavucontrol-qt, alsa-utils ve plasma-pa" paketleriyle ses alabiliyordum. Ama xmonad kullanırken hem sesleri artık alamıyorum hem de klavye Layout'um her yeniden başlatışımda otomatik us oluyor, bu yüzden her yeniden başlatışımda "setxkbmap TR" komutunu kullanmam gerekiyor.
@gnuginar @Üzüntü @ArchBtw @Arch or Not @CoffeeCake_AoE

hem de klavye Layout'um her yeniden başlatışımda otomatik us oluyor
Distrotube muhtemelen scriptine klavyeyi ayarlama komutunu eklemeyi unuttu. SDDM ile başlatıyorsan xmonad'i, .Xprofile'a setxkbmap tr ekle.

Ama xmonad kullanırken hem sesleri artık alamıyorum
Ses sadece susturulmuş olmalı çünkü KDE Plasma'da çalışıyor demişsin. pavucontrol'den susturmayı kaldırmayı dene.

Distrotube muhtemelen scriptine klavyeyi ayarlama komutunu eklemeyi unuttu. SDDM ile başlatıyorsan xmonad'i, .Xprofile'a setxkbmap tr ekle.

Ses sadece susturulmuş olmalı çünkü KDE Plasma'da çalışıyor demişsin. pavucontrol'den susturmayı kaldırmayı dene.
Xmobar'ın sağ üstünde ses susturma ve açma tuşu bulunuyor, susturulduğunda da açıldığında da sesi alamıyorum. Şimdi ekliyorum .Xprofile'a setxkbmap tr kodunu.
Xmobar'ın sağ üstünde ses susturma ve açma tuşu bulunuyor, susturulduğunda da açıldığında da sesi alamıyorum. Şimdi ekliyorum .Xprofile'a setxkbmap tr kodunu.
.Xprofile'a pavuncontrol'u ekleyerek sesi etkinleştirmeyi başardım. Ama .Xprofile'a setxkbmap tr eklememe rağmen klavye hala US olarak ayarlı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı