XMP açınca G.Skill RAM'lerden biri çalışmıyor

SectumSempraa

Femtopat
Selamlar, sistemim şöyle.

İşlemci AMD Ryzen 5600X.
Anakart ROG STRIX B550-A GAMING.
Ekran kartı ROG STRIX 3060 Ti.
RAM G.Skill Trident Z Neo 2x8 3600 MHz CL18.

RAM'ler 2133 MHz sorunsuz çalışıyordu. Ancak XMP açtıktan sonra sistem komple gitti. Deneme yanılma yöntemiyle RAM'lerden birini çıkardığımda sistem sorunsuz çalıştığını fark ettim. Sorun olmayan RAM ile 3600 MHz'de çalışıyor ancak diğer RAM'i taktığımda anakartın üstünde DRAM ışığı yanıyor ve sistem açılmıyor. BIOS bile gelmiyor, aldığım mağaza ile görüşüp değişim mi istesem bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Aynı sorun bende mevcut. 2133 çalışmakta.

bir tanesini takında 2133 veya 3600 fark etmez çalışıyor.
diğerini tek veya çalışan ile beraber de taksam ne 2133 ne de 3600 açılmıyor sistem.

Vektron Elektronik bakıyor garantisine, geçen Cuma günü gönderdim. Bu perşembe günü arayıp öğreneceğim.

overclock bozmuş olabilir belki yada ram yanmış olabilir
Bios pilini çıkarıp biosu sıfırlamayı deneyin
linkte bios sıfırlamayı detaylıca anlatıyor

Aynı sorun bende mevcut. 2133 çalışmakta.

Bir tanesini takında 2133 veya 3600 fark etmez çalışıyor.
Diğerini tek veya çalışan ile beraber de taksam ne 2133 ne de 3600 açılmıyor sistem.

Vektron Elektronik bakıyor garantisine, geçen Cuma günü gönderdim. Bu perşembe günü arayıp öğreneceğim.

Aynı şekilde bende biraz önce teslim ettim Vektron Elektronik bakacak dendi ama 2 hafta çok uzun bir süre yeni sistem RAM yüzünden 2 hafta yatacak çok üzücü sende garantiden geldiğinde bilgilendirirsen çok sevinirim merak ettim.

Aynı şekilde bende biraz önce teslim ettim Vektron Elektronik bakacak dendi ama 2 hafta çok uzun bir süre yeni sistem RAM yüzünden 2 hafta yatacak çok üzücü sende garantiden geldiğinde bilgilendirirsen çok sevinirim merak ettim.
Olası bir problemde örnek gösterebilmek için özel mesajla bana isim vs iletebilir misin? “Bak aynı problem x arkadaşta da olmuş.” Diyebiliriz
Ben bugün aradım Vektron'u, RAMlerin ikisinde de problem yokmuş bana geri gönderiyorlar. Sizde durum nedir?

Son düzenleme:
Olası bir problemde örnek gösterebilmek için özel mesajla bana isim vs iletebilir misin? “Bak aynı problem X arkadaşta da olmuş.” Diyebiliriz

Ben bugün aradım Vektron'u, RAM'lerin ikisinde de problem yokmuş bana geri gönderiyorlar. Sizde durum nedir?

Dün baktığımda servis yolunda gözüküyordu müşteri hizmetleri 14 günden aşağı gelmez dedi sizin RAM'ler ile kaç günde ilgilendiler acaba ve nasıl bir şey yok demişler çok saçma değil mi?

Dün baktığımda servis yolunda gözüküyordu müşteri hizmetleri 14 günden aşağı gelmez dedi sizin RAM'ler ile kaç günde ilgilendiler acaba ve nasıl bir şey yok demişler çok saçma değil mi?
Cuma günü teslim edilmişti Vektron'a. Hiçbir fikrim yok ne yapmam gerektiğine dair benim de.
Dostum Vektron benim ürünü değiştirdi bilgin olsun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı