XMP Profile 1 sorunu

İnternetten Aida64 programını indir, tools yani araçlar kısmından system stability test yani sistem kararlılık testini çalıştır yaklaşık yarım saat boyunca bilgisayar donmaz, işlemci sıcaklık değerleri 80C üstüne çıkmazsa sıkıntı yok demektir.

anladım teşekkür ederim yapıcam peki bi sorum daha var bios dan otomatik OC etkinleştirince işlemci boştayken bile 4.40 da çalışıyor bu normal mi ?
soğurucum corsair hydro h110i gtx normalse eğer sürekli aktif ediyim mi
@CJack60

birede ben bu testi başlattım bu test bitiyor mu yoksa sadece zamana göre değerlerimi veriyor 30 dk sonra testi bitiriyim mi
@CJack60

Özürdilerim soğutu h100i olacaktı @CJack60

O test direk çalıştırdığında zaman ayarlı değil durdur dersen durur sadece. Ayarlarında zamana göre durdurma ayarı varmı bilmiyorum o kadar fazla kurcalamadım. Otomatik overclockla anakart işlemciyi belli bir limite kadar yani sendeki değere kadar hızlandırmaya izin veriyor tabi bunuda olması gerekenden yüksek voltajla sağlıyor. İşlemcin normalde güçlüyken hiç gerek yok overclock yapmaya. Zaten overclocka işlemcin yetersiz kaldığında ihtiyaç duyacaksın. O da nerden baksan 2-3 seneyi bulur. 30Dk'da herhangi sorun yaşamadıysan durdurabilirsin. Sıcaklık vs bilgileri o programın Sensor yani algılayıcı kısmından an be an takip edebilirsin.

xmp ile yapıyorum o otomatik 3000 mhz değer veriyor elle ayarlayabilsem zaten sorun çözülürmüş ama oc konusunda pek birşey bilmiyorum
@enginbaba

70 derece yüksek bir değer 55 60 derece arası seyretti bende ama programı kapatınca takılmalar oldu reset attım şimdi ac brotherhood oynuyorum sistemde ekran kartı yok 1080p de nerdeyse full ayarda 30 fps alıyorum bazen anlık fps düşüşleri oluyor tabi ortamına göre @Ssouvenirs

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı