XP Yükleme Sonucu D Diski Sistem Ayrıldı Bölümü Oldu

One Lee Shan Lee

Hectopat
Daha fazla  
PC'imde 1TB HDD vardı. C: (200GB) ve D: (750GB). XP Pro yükledim ve PC açılınca baktım ki sadece C: diski görünüyor. Tekrar Windows 10 Pro 1703 x64 bit yükledim. Disk yönetimine baktım, meğersem D: diski sistem ayrıldı bölümü olmuş. 250GB yedeğim var D: diskinde, biraz kurcaladım ve D: diskini masaüstünde yaptığım bir klasöre bağladım. Şimdilik verilerime bu kısayolla erişebiliyorum ama D: diskini eskisi gibi normal hale getiremedim. Verilerim nedeniyle fazlada kurcalamadım. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
Görüntü:
DİSK.png

Son düzenleme:
İkinci bölüme sağ tıklayıp harf ataması yapmayı deneyin.

@Asım Demir teşekkürler. Dediğinizi yaptım, şu an sorunsuz çalışıyor. Peki hocam böyle yaptım da, bir daha format atsam veya farklı işletim sistemi kursam D: diski sistem bölümü olarak göründüğü için silinmez mi? Ya da sıfırlanmaz mı? Bu sistem bölümünü nasıl değiştirebilirim?

2017-08-31_191708.png

2017-08-31_191739.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi bölüntüyü biçimlendirirseniz o silinir. Sistem diski olarak gözükmesi, 1 adet diski böldüğünüzden dolayı.
Yeni işletim sistemi kurulduğunda ilk anlattığım işlemi yaparak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı