Xperia Cihazlarında TA Bölümünün Yedeğini Almak

Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Bu konuda TA bölümünün yedeğinin nasıl alınacağını anlatacağım. Bu bölümün yedeğini alarak DRM keylerini, Bravia ve X-Reality Engine'ı ve hatta telefonunuzun bootloader kilidini açtığınızda garantinizi kurtarabilirsiniz.

Desteklenen Cihazlar:
----------
Sony Xperia Z1 Compact
Sony Xperia Z1
Sony Xperia Z Ultra
Sony Xperia Z
Sony Xperia ZL
Sony Xperia ZQ
Sony Xperia ZR
Sony Xperia ION
Sony Xperia S
Sony Xperia SL
Sony Xperia SP
Sony Xperia Acro S
Sony Xperia T
Sony Xperia TL
Sony Xperia TX
Sony Xperia M
Sony Xperia V
Sony Xperia P
Sony Xperia L
Sony Xperia U
Sony Xperia Go
Sony Xperia Sola
Sony Xperia Miro
Sony Xperia Tipo
Sony Xperia J
Sony Xperia E
Sony Xperia Tablet Z

Desteklenmeyen Cihazlar:
--------------
Tüm Sony Ericsson Xperia modelleri

Yapılması gereken işlemler :
1- https://github.com/DevShaft/Backup-TA/archive/v9.11.zip Bu adresten gerekli aracı indirin. Arşiv dosyasını bir klasöre çıkartın.
2- ADB'yi kullanabilecek diğer programları kapatın. (PC Companion, Flashtool vb.)
3- Telefonu her zaman kullandığınız şekilde açık tutun.
4- Klasörün içindeki Backup-TA.bat dosyasını çalıştırın.
5- Lisans sözleşmesini kabul etmek için herhangi bir tuşa basın.
6- Telefon hakkında- Derleme Numarası kısmına birçok kez basıp Geliştiri Seçeneklerini açın. Geliştirici Seçenekleri'nden USB Hata Ayıklaması seçeneğini aktif hale getirin.
7- Bilgisayarda açmış olduğunuz uygulamada 5 tane seçenek çıkacak. Biz yedeğini almak istediğimiz için 1 yazıp Enter'a basacağız.
8- Telefonu bilgisayara USB kablosu ile bağlayacağız.
9- İşlemler başlayacak. TA bölümünün yedeği arşivi açtığınız klasörün içindeki "backup" klasöründe hazır olacak.

Konunun XDA Linki ve işlem videosu : [TOOL][LB][ROOT] Backup TA v9.11 for Windows [20140615] - XDA Forum

Selam benim z1 backup yapmadan bootlode kilidini açtım DRM key kayboldu. Elimde başka bir z1 var, onun backup yedeğini aldım . Benim cihaza bu yedeği atsam (Başka bir z1 den alınan) bir sorun olurmu ?

Sakın öyle bir şey yapmayın. Cihaz hard-brick olur elinizde kalır.

Konuyu hortlattım ama malesef yardıma ihtiyacım var. Yedekleme işlemini yaptım test etmek için video daki gibi 3' e basıp ardından Y 'ye basıp 1 tuşuna basıp entera basıyorum ve bu hata geliyor. Yardım edermisin ROM atacağım. Cihazım Z1

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (113).png
    182,7 KB · Görüntüleme: 350
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…