Xperia S ROM attıktan sonra sürekli titriyor, açılmıyor

face35

Hectopat
Xperia S aldım, telefonumun belleği normalde 1 GB fakat ben sadece 600 MB kullanabılıyordum. 400 MB boştaydı, bunu da kullanabilmek için telefona ROM atmaya karar verdim.

bütün anlatılanları yapmama rağmen telefon en son kısımda açmaya çalıştığımda devamlı devamlı titremeye başladı ve açılmıyor ! Yeni ROM atmak istesem de USB ise bilgisayara bagladığımda bilgisayar tanımıyor.

ROM sürümünü siteden değil kendim bulup indirdim, yanlış ROM atmış olabilirim....

Söylediğinizi yaptım, bütün gün telefon titrediği için sarjım bitmiş. İşim nedenıyle bu saatte yazı yazıyorum. Dediğiniz gibi yeşil ışık yanmıyor.

Ben telefonu ses kısma tuşuna basılı tutup taktığım anda doğrudan kırmızı ışık yanıyor sadece. Sonra çıkartıp volume tusuna basmadan takınca yine kırmızı ışık yanıyor direkt. Sanki volume tuşuna basmamın bir etkisi yokmuş gibi.

Bu arada sony PC companion yükledım fakat telefonumu görmedı.. Bilgisayar telefonumu görmüyor..

İlk olarak kırmızı ışık turuncu olacan kadar şarj edin telefonu. Sonrasında şunları deneyin:

Çözüm önerisi #1:

Ses açma + Güç tuşuna basarak cihazı açmayı deneyin.

Çözüm önerisi #2:

Ses açma + Güç tuşuna 15 saniye boyunca basılı tutun. Telefon 3 kez titremeli. Telefon kapanacaktır. 30 saniye kapalı kaldıktan sonra normal bir biçimde açmayı deneyin.

Çözüm önerisi #3:

Ses açma + Kısma tuşlarına aynı anda basarken güç tuşuna 20 saniye basılı tutun. 3 kez titreyecek telefon. Şimdi telefonu PC'ye takıp recovery ya da Flastool ile flashlayabilmeniz lazım.

Olmaz technopat Ofise getirin, ücretsiz bakalım..

mrb. xperia s telefonuma cynogenmod 9,1 yükledim.bazı özellikler çalışmadığından orjinal rom yüklemeye karar verdim.telefonun boot kilidini kapattım. sonra telefon açılmadı artık şimdi bilgisayar da görmüyor telefonu usb taktığımda bildirim ışığı bir süre kırmızı yanıp sonra yeşil renge dönüyor tam o sırada pc görüyor telefonu ama çok kısa süre sonra tekrar kırmızıya dönüyor. bu konuda bana yardımcı olursanız duacınız olurum.hatta kargo ile telefonu sizede gönderebilirim halledebilirseniz. çok tşk.

- - - Güncellendi - - -

İlk olarak kırmızı ışık turuncu olacan kadar şarj edin telefonu. Sonrasında şunları deneyin:

Çözüm önerisi #1:

Çözüm önerisi #2:

Ses açma + Güç tuşuna 15 saniye boyunca basılı tutun. Telefon 3 kez titremeli. Telefon kapanacaktır. 30 saniye kapalı kaldıktan sonra normal bir biçimde açmayı deneyin.

Çözüm önerisi #3:

Ses açma + Kısma tuşlarına aynı anda basarken güç tuşuna 20 saniye basılı tutun. 3 kez titreyecek telefon. Şimdi telefonu PC'ye takıp recovery ya da Flastool ile flashlayabilmeniz lazım.

bu yöntemler işe yaramadı malesef.

- - - Güncellendi - - -

Çözüm önerisi #1:

Çözüm önerisi #2:

Çözüm önerisi #3:

bu yöntemler işe yaramadı malesef.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı