Xperia XZ1 vs Xperia XZ vs Nokia 8

Nedim ASUR

Kilopat
Yer
Honolulu
  • Xperia XZ1
  • Xperia XZ
  • Nokia 8
Bu 3 telefon arasında hangisini önerirsiniz? Telefonda istediğim en önemli özellik kamerasının iyi olması ve birazda pil ömrü. Tasarımın kötü olması hiç önemli değil. Xperia modelleri Nokia 8 e göre daha çekici geliyor diyebilirim. XZ ve XZ1 arasında kamera açısından ufak farklar mevcut (XZ ve XZ1 karşılaştırma). Sizce bu farklar gözle görünür şekilde etkili olur mu? Bu 3 model arasında veya bunlar dışında (2100 TL yi geçmeyecek şekilde) kamera açısından iyi olması önceliğiyle telefon önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca XA1 Ultra modelinin listedeki diğer telefonlara göre sadece kamera açısından farkları hakkında yorumlarınızı da bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleme:
XA1 Ultra performans ve kamera olarak oldukça geride. Ayrıca malzeme kalitesi berbat ve kronik ekran problemleri mevcut. Orta sekment cihazlarında Sony çok kötü. Bizzat tecrübe edindim.

XZ eski bir model XZ1 ondan çok daha iyi. Ses, kamera, performans daha gelişmiş aradaki farka değer açıkçası. Fakat XZ1 seçmece karpuz gibi çıkıyor malesef. Bağlantı problemleri yaşama ihtimalin var. Premium modelinde bu sorunlar yok ama.

Nokia 8 alınabilir. Kamera konusunda daha iyi bir cihaz isterseniz G6 modelini öneririm. Performans olarak Nokia 8'den bir tık geri kalsada burada sayılan modellerden daha iyi bir kamera deneyimi sunuyor.

Nokia 8 kullaniyorum gayet memnunum çok hızlı ve stabil güncelleme alıyor kamera si aslinda cok iyi ama hdm global camera app harbiden yazılımı kotu google cam yükleyerek gozle görülür farklar fotoğraf çekebilirsiniz

Nokia 8 kullaniyorum gayet memnunum çok hızlı ve stabil güncelleme alıyor kamera si aslinda cok iyi ama hdm global camera app harbiden yazılımı kotu google cam yükleyerek gozle görülür farklar fotoğraf çekebilirsiniz

Kulaklık performansı nasıl? Bazıları yüksek ses çıkaramadığını söylüyor. Telefonun içinde bir ekolayzır ayarı var mı? Varsa düzelebilir bu sorun nispeten.

XZ eski bir model XZ1 ondan çok daha iyi. Ses, kamera, performans daha gelişmiş aradaki farka değer açıkçası. Fakat XZ1 seçmece karpuz gibi çıkıyor malesef. Bağlantı problemleri yaşama ihtimalin var. Premium modelinde bu sorunlar yok ama.
Nokia 8 alınabilir. Kamera konusunda daha iyi bir cihaz isterseniz G6 modelini öneririm. Performans olarak Nokia 8'den bir tık geri kalsada burada sayılan modellerden daha iyi bir kamera deneyimi sunuyor.
Şiddetle LG G6 Tavsiye ederim ustam G6 alalı 5 gün oldu telefon yağ gibi akıyor tasarım, kamera, performans vs. her yönden süper
Üçü arasından Nokia 8.

Şu an XZ1, Nokia 8 ve G6 modelleri arasında kararsız durumdayım. G6 modeli benimde dikkatimi çekmişti fakat ön sizce diğer iki modele göre geride değil mi? Kamera benim için öncelikli olduğu için ön ve arka kamera özelliklerine göre sizce en iyi tercih hangi telefon olur?

Benim de cihazımın paneli arızalandı yakın zamanda Nokia 8 almayı düşünüyorum.

Sorduğunuz soruya gelecek olursak. G6 modelini donanımının eski olduğu için eledim. Ön kamera performansı zaten bu 2 cihazdan kötü. Arka kamera olarak fakat iyi.

XZ1 modelini bağlantı problemlerinden dolayı eledim. Son zamanlarda ekranlarının köşelerinde statiklenme ortaya çıktı söyleniyor. Sony tarafında Premium daha sorunsuz bir model.

Nokia 8 güzel bir cihaz tek eksiği arka kemaranın kalitesi. Fakat abartılacak kadar kötü değil Pixel kamera uygulaması ile arka kameranın daha iyi işler çıkarttığını söyleyenler var. Arayüzü stok androide yakın olduğu için gayet akıcı ve gelecek güncellemeleri hızlı bir şekilde alacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı