Xperia Z Flashtool bağlanamama sorunu...

Murat Kara

Hectopat
Selamlar ;
Sony Xperia Z telefonumu biraz kurcaladım, bootloader'i actim, recovery yükledim custom rom'lari denedim derken cihaza flashtoolla erişimi kaybettim. Yani ses kısma tuşuna basıp usb kablosunu takarak flashtool' a bağlanamıyorum, böyle yaptığım zaman yeşil ışık çok kısa yanıp sönüyor sonrasında birşey olmuyor, ve bu işlem telefonumu kitliyor. Telefonu açmak için ses açma ve power tuşlarına basılı tutup 3 kez titretip yeniden açabiliyorum. Tabii PC companiondan da aynı şekilde erişemiyorum, ses kısma tuşuna basıp usbyi bağlasamda yanıt alamadığım için telefonu onarma seçeneğim de ortadan kaybolmuş oldu. Sanırım telefonda yer alan sürücülerden bir yada bir kaç tanesi yanlışlıkla silindi. Bu arada telefonum start olurken mor ışık direk yanıyor, sonrasında 2 saniye sönüyor peşinden yeşil ışık yanıyor ve yüklemiş olduğum Custom Rom çalışmaya başlıyor, bu da oldukça yavaşlatıyor.. Ne yapabilirim? Telefona fastboot ve recovery ile erişebilmekteyim.

Doğrudan PC Companion ile recovery yapın. Cihaza orijinal ROM atacaktır. Sonrasında tekrar maceraya atılabilirsiniz.
Keşke okuma zahmetinde bulunup cevap yazsaydınız. Pc companion'a ses kısma tuşuna basıp bağlanamıyorum ki dediğiniz işlemi yapabilsem. Pc companiona telefon acıkken bağlandığım zaman ise telefonu kapatıp kabloyu söküp ses kısma tuşuna basılı tutup telefonu bağlamamı istiyor işte bu benim telefonumda olmuyor. Ses kısma tuşuna basılı tutup kabloyu takınca telefonda olması gereken /bilgisayarda değil.. bilgisayarda tüm driverlar yüklü/ bazı driver dosyaları yanlışlıkla silindi galiba sorun bu dosyaları nasıl yeniden oluşturup, telefonun bağlantısını yapabilirim. Telefon sadece fastboot modunda bağlanabiliyor.

CWM yükleyip CWM üzerinden ROM atmayı dene.

1. Download CWM recovery 6.0.3.0 - Klasöre çıkart.
  2. Fastboot moduna gir.
  3. Telefonu PC'ye bağla.
  4. boot.img dosyasını C:\Fastboot klasörüne kopyala.
  5. Komut satırını aç ve "cd C:\Fastboot" yaz. Akabinde şu komutla CWM'i cihaza yaz:

Kod:
    fastboot flash boot boot.img
  6. İşlem bitince cihazı yeniden başlat. CWM yüklenmiş olmalı.

Telefona fastboot ve recovery ile erişebilmekteyim. demek ki telefonu Flashtool tanıyor son güncel sürümü Flashtool yardımıyla yeniden kur

Selamlar;

Öncelikle konuya yazdığınız cevaplar için teşekkürler. Ama sorun CWM kurmak değil. Zaten Cwm'yi kurabilmiştim ve cwm üzerinden rom da atabiliyorum bunda da bir sorun yok. Fakat telefona attığım romlar çok yavaş çalışmakta hatta telefonun açılması da bir garip oldu (power tuşuna basınca Telefon önce Sony yazısıyla mor ışığı yanıyor 1-2 saniye sonra mor ışık sönüyor sadece Sony yazısı 1-2 saniye duruyor, sonra yeşil ışık yanıp rom yüklenmeye başlıyor.) vV hala ses kısma tusuna basıp ne flashtool'la ne de pc companionla telefona erişemiyorum. Ama fastbootla erişebiliyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı