XPG D30 RAM overclock

Merhaba aynı Ramlere sahibim , konu sahibi arkadaşım ile iletişim kurabilir miyiz ? Biraz muzdarip oldum bu ramden, 3400 MHz de çalışıyor ama oyuna girince masaüstüne atıyor ve oyunu kapatıyor

Kardeşim ya voltajı çok iyi ayarlanmamıştır çünkü her RAM farklı oluyor aynı işlemci gibi anakartın BIOS'u da bir etken çok fazla zorlama sistem stabil değilse.
Akşam son bir kere deneyeceğim voltaji hiç 1.45 yapıp , 1.40 da açıldı ama mavi ekran verdi , 1.45 de yakalayabilirsem ne âla yoksa daha da zorlamak istemiyorum.

Ben 1.38 de 3600 CL18 de kullandım ama senin konuya baktım senin RAM'lerinin çipleri de iyi denk gelmiş galiba bir sorun olmaz bence ben çok voltaj vermemiştim versem 3600 CL 16 da olabilirdi belki alt timing değerlerini de elle azaltman lazım çünkü bir değeri düşürünce diğeri yükselebiliyor misal sadece 3600 CL18 yapıp 1.4v de stabilken timingleri ayarlayınca 1.38v daha da stabil olmuştu.

Ben 1.38 de 3600 CL18 de kullandım ama senin konuya baktım senin RAM'lerinin çipleri de iyi denk gelmiş galiba bir sorun olmaz bence ben çok voltaj vermemiştim versem 3600 CL 16 da olabilirdi belki alt timing değerlerini de elle azaltman lazım çünkü bir değeri düşürünce diğeri yükselebiliyor misal sadece 3600 CL18 yapıp 1.4v de stabilken timingleri ayarlayınca 1.38v daha da stabil olmuştu.
Üstad söylenilen bu ama akşam yayınlayacağım sonuçları umarım aksi bir durum olmaz , konumda paylaşacağım artık olumsuz bir durum olursa sana bir geri dönüş sağlarım yardımcı olmak istersen.

Yeni konular

Geri
Yukarı