XPG Spectrix RAM kullanırken a-XMP ile sistem açılmıyor

Burada problemi siz zaten yanıtlamışsınız, RAM'leriniz aynı değerlerde değil bu nedenle sorun yaşıyorsunuz. Arkadaşların önerileri ile çözüm olsa bile tam performans alamayabilir ya da uzun aralıklarla mavi ekran hatası gibi problemler yaşayabilirsiniz. İçinizin rahat etmesi açısından eskileri satabilir yeniler ile devam edebilir veya yenileri iade etmeyi düşünebilirsiniz.

Komik olan şu ki eski RAM'lerim yeni olanlara göre daha üst niteliklere sahip, o yüzden iade etmek için talep oluşturdum ve ücretsiz iade kargo kodumu aldım. İade edeceğim.

CPU-Z tüm SPD slotlarının ekran görüntüsünü at.
RAM'leri tek tek takıp XMP çalıştırıp hata alıyor musun bak.
Yeni aldığın RAM'leri takıp Memtest86 uygula hata var mı bak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardımınız için teşekkür ederim ancak iade etme kararı aldım. Zaten RGB'leri de eski RAM'lerim ile çok farklı nedense renk pigmentleri bile farklı bir türlü içim ısınmamıştı ve bu sorunla birlikte artık emin oldum. Kargo iade numarası aldım yarın kargo şubesine gidip iade edeceğim.

Güncelleme; Az önce yarın iade edeceğim için yeni aldığım RAM'leri söküp kutularına koydum, A-XMP'yi çalıştırdığımda sorunsuz bir şekilde boot edebildim ve RAM'lar şu an 3200 MHz çalışıyor. Yardım etmeye çalıştığınız için teşekkür ediyorum hepinize.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı