XPG Spectrix S40G vs. SX8200 M.2 SSD

SX 8200Pro kullanıyorum, alalı 1 yıl olmamıştır ve 4270 saat çalıştırmışım. Ne kadar veri yazıp okuduğum sağ üstte belirtilmiş, kesinlikle önerebileceğim bir model. Termal başarımı da gayet yerinde.

1601769293155.png

Ne yazık ki değerlerin iyi mi kötü mü olduğu hakkında karar verebilecek bilgiye sahip değilm.
:d
Boşta 35-40, yükte 65-70 dereceler normaldir. Ama her üründe farklı sıcaklıklar meydana gelebilir. S40G, üstündeki plastik yapılı RGB'den dolayı yük altında daha fazla ısınabiliyor ve ısıya göre performansını düşürüyor. Lakin amacınız Windows kurmak ve görsellik ise tercih edebilirsiniz. Zaten aşırı yoracak bir iş yapmayacaksınız.

Son düzenleme:
MSI B550 GAMING Edge var
Üst girişte soğutma bloğu var lakin ışık süzmesi yapar mı oradan yanı RGB gözğkür mü?
S40G alın. Üzerindeki RGB plastiği sökün. Zaten sökseniz bile ışığı gözükecektir. SSD üzerinde gömülü bir LED bulunuyor. Oradan ışık yayacaktır.

S40G, RGB'lerinden dolayı oldukça ısınan bir model. SX8200 PRO daha iyi.

Ayrıca sadece işletim sistemini kurmak için NVMe almanıza gerek yok, SATA bir SSD'de işinizi rahatlıkla görecektir. Önerim 860 Evo olacaktır.

İncelememe bakmanızı öneririm. Kesinlike çok güzel bir model. Almanızı öneririm.

Ben de S40G kullanmaktayım Boot drive olarak. İçinde sadece Windows ve programlar yüklü yani. Boşta 35-40 derecelerde, yükte 65-70 arası ama sadece Boot drive olarak kullandığımdan yüke girmiyor bile. Kasa H500P Mesh. Kasanızın hava akışı iyiyse üzerindeki plastiği çıkarmanız gerek yok.

Geri
Yukarı